Подароци за мажи - идеи за подароци (совети) за него: ТОП #20 совети

Подароци за мажи - идеи за подароци (совети) за него: ТОП #20 совети. Немате идеи за роденден, Божиќ?? Најдобри подароци за вашиот татко, дечко, пријател, сопруг - оригинална инспирација за подарок за вас.

Мажите често се нарекуваат дека се како вечни деца. Не е важно дали е маж, дечко, брат, пријател, татко или дедо. Секој од нив треба да има свое „машко време“, без кое би било многу тешко да се замисли нивниот живот. Некои се таканаречени ентузијасти за автомобили, други, пак, се музичари или страсни патници. При изборот на вистинскиот подарок за маж, затоа е важно што подобро да го познавате вашиот примател. Знаеш ли што прави? Кои се неговите хоби и што обично предизвикува насмевка на неговото лице? Во тој случај ќе ви биде многу лесно да изберете идеален подарок за маж, подарок за татко, подарок за пријател, подарок за момче или подарок за сопруг.

Но, ако изборот на подарок е стресна работа за вас, списокот на нашите ТОП 20 совети за подарок , од кои гарантирано ќе изберете, сигурно ќе ви помогне во донесувањето одлука. Имаме одлични совети за подароци за пријател , подароци за мажи во автомобил , разни смешни подароци за мажи , како и подароци за мажи за Божиќ. Има многу мали шанси мажот да не сака автомобили, музика, спорт, електроника, забава или патување. Дали знаете некој таков?

подароци за мажи ,

Можете да организирате оригинален подарок за маж - сопруг, татко, брат, вујко или пријател директно од удобноста на вашиот дом во нашата е-продавница Cool-mania.eu . Значи, ако веќе барате соодветна идеја за подарок за маж за роденден, именден, подарок за Денот на вљубените за маж, подарок за маж за неговите 50 години, подарок за маж за Божиќ или било кој друг прилика, сè што треба да направите е да седнете удобно, да го земете вашиот лаптоп, таблет или мобилен телефон и да се впуштите во богатата понуда на нашите ТОП избрани производи .

Подготвени?

#ТОП 1 Подарок 3Д дрвени мапи на ѕид - оригинален подарок за мажи

Подарок за маж, оригинални подароци за мажи

Без разлика дали подарувате маж - авантурист или некој со висококвалитетен вкус за внатрешен дизајн, 3D мапата гарантирано ќе биде избор број 1. Нека го визуелизира својот патнички сон. Благодарение на 3Д мапата, тој секој ден ќе биде малку поблиску до неа. Прекрасно се издвојува во спална соба, домашна работна соба, канцеларија во компанија, бизнис, но и во детска соба на мал ученик. Картата е направена од неколку дрвени делови, од кои секој е рачно изработен. Станува збор за искрено изработен, луксузен внатрешен додаток , во кој можете да изберете од повеќе бои на дрво, како и различни димензии (од 100 cm x 60 cm до 300 cm x 175 cm). Тоа е одличен личен подарок за маж кој се вклопува во неговиот животен стил. Се што треба да направите е да кликнете на соодветната врска, да ја изберете бојата и големината и за неколку дена вашиот примател да ужива во прекрасен и посебен оригинален подарок.

#ТОП 2 Кожен канцелариски СЕТ - луксузни подароци за мажи - подарок за шеф, татко, колега

подароци за мажи, луксузен подарок за маж

Сите луксузни подароци за мажи од оваа категорија се изработени од висококвалитетно дрво и првокласна 100% синтетичка кожа, сите рачно изработени и чесно сошиени и обработени од РАЧНО изработено производство . Уникатниот дизајн на кожа со дрво изгледа исклучително елегантно - совет за луксузен подарок за маж , додаток во канцеларија или работна соба. Овие комплети и додатоци изгледаат луксузно и вкусно благодарение на употребата на првокласни материјали во производството и затоа се погодни како подарок за шеф, татко, колега или дедо. Наменет за секој маж кој сака ред и правилни детали како изгледа! Канцелариски сет или додатоци за канцеларија дефинитивно ќе помогнат да се одржи бирото организирано и во исто време да изгледа ефективно и стилски!

#ТОП 3 СЕТ за луксузни виски за подароциексклузивен подарок за маж на неговиот 30-ти, 40-ти, 50-ти или 60-ти роденден

подарок за момче, совети за подароци за мажи,

Луксузни подароци како што се стаклени комплети или чаши виски - подарок за маж на неговиот 30-ти, 40-ти, 50-ти или 60-ти роденден. Додатоци што го прават сервирањето виски или бурбон искуство! Стилски и елегантни комплети и елементи за вино или виски во прекрасен дизајн - уникатен додаток во секој дом, канцеларија, домашен бар или викендичка како стилски и ексклузивен божиќен подарок за бараните мажи. Подарете подарок за пријател, татко или син или како бакшиш за роденденски подарок за шеф, колега или пријател во форма на прекрасен сет за пијалоци или чаши или додатоци за сервирање алкохол или вино. Дефинитивно подарок кој ќе има свое почесно место на секое работно место, канцеларија или дом на полицата за алкохол.

#ТОП 4 Подарок за мини фрижидер TIN - одлична идеја за подарок за момче, сопруг, партнер

подарок за сопруг - машки подароци

Имагинативен и смешен мини фрижидер за пијалоци во форма на лименка, за лименки или шише алкохол и е создаден како роденденски подарок за момче кое е кул и ќе ги воодушеви пријателите, колегите или дури и семејството со овој мини бар. Фрижидерот во форма на калај ќе изгледа добро, на пример, во бар, ресторан или погоден е и за приколка или автомобил бидејќи е пренослив. Што може да биде подобро од тоа кога мажите се возат за мажи, или одат во викендица, а надвор е топло, а кога ќе пристигнат во викендицата, можете да извадите од овој фрижидер божествено оладени пива или шише виски или разладено меко пијте :) Ова е дефинитивно одлична идеја за подарок за брат, маж, пријател или за група пријатели.

#ТОП 5 Подарок за костими за капење Борат – секси смешен подарок за маж, дечко, пријател

смешен подарок за дечко, момче, колега, пријател

Секси смешен подарок за маж, дечко, пријател, но и како подарок од шега за забавата на ергенска забава или како роденденски подарок за пријател - Борат Манкини костими за капење. Никој нема да ги занемари овие уникатни костими за капење Борат. Вашиот партнер, брат или колега секогаш ќе бидат во центарот на вниманието,   сите   ќе го забележите на базен или покрај море :) Одлична идеја за сите луди со доза на храброст да ги носат:)

#ТОП 6 Подарок Ракави за тетоважа - Божиќен подарок за маж, подарок за пријател

Божиќен подарок за маж

Друга одлична идеја за подарок за маж може да биде нашиот „трик“ во форма на ракави за тетоважа . Изработени се од високотехнолошки материјал најлон и спандекс l, кој ја имитира бојата на човечката кожа и наликува на женски чорапи. Тоа е она што ја прави тетоважата совршено да се прилепува на кожата на една личност и да изгледа реално. Предноста е промената на шаблоните на тетоважата, благодарение на што тетоважата никогаш не избледува. Можеби не е идеален подарок за маж на неговиот 50-ти роденден , но е погоден за маж - тинејџер , како и за сите оние кои би сакале да пробаат какво е чувството да се има тетоважа на рацете, дури и ако е лажен.

#TOP 7 Gift LANGIE - гласовен преведувач - подарок совет за татко, маж, Божиќни подароци за мажи

подарок за таткото, човекот, брат

Јазичната бариера? Нема проблем. За сè ќе се погрижи дигиталниот преведувач LANGIE , кој ќе отвори сосема нова врата кон светот за вашиот примач. Не само што обезбедува превод на 53 јазици , туку и сега е целосно опремен туристички водич . Ленџи е идеален подарок за маж - патник , но и за секој што оди на работа во странство (подарок за татко). Исто така е корисно ако треба да договорите онлајн повик со странски партнер. Покрај WiFi мрежата, соработува и со мобилната 3G/4G мрежа со помош на Langie SIM картичките , кои можете да ги купите и во нашата е-продавница cool-mania.eu . Погоден е како подарок за пријател , подарок за маж за Божиќ , но и како подарок за татко l, за кого учењето нов јазик може да биде особено тешко. Преведувачот Langie има многу функции.

#ТОП 8 Подарок Лажни коцки мраз 100 парчиња - подарок за машки пивари, винари и сл.

совет за подарок за мажи подароци за мажи

И не можеме да го заборавиме овој оригинален подарок за машките винари, пивари итн. - Ексклузивни, елегантни, вештачки коцки мраз 100 парчиња кои не се разликуваат од вистинските. Со овој подарок за пријател, дечко, татко, ќе ја погодите целта! Вештачки акрилни коцки мраз за пијалоци или како декорација на чинии (контејнери) со шампањ претставува идеално решение за секој кој создава различни презентации на пијалоци каде што за вистински мраз нема место. Доколку треба да приредите елегантен или интересен изглед за пијалок, вештачките коцки мраз се вистинските за вас.   Лажните коцки мраз изгледаат шармантно како украс или додаток за секоја забава. Оригинален и стилски подарок за маж кој секако ќе го цени вашиот избор и дефинитивно ќе го проба овој одличен и особено практичен подарок веднаш.

#ТОП 9 Подарок од комплет Whisky Smoker – ексклузивен подарок за современиот човек

личен подарок за мажи, луксузни подароци за мажи, маж

Овој подарок треба да биде задолжителен предмет за секој љубител на квалитетно виски . Прекрасен и стилски подарок за вашиот сопруг, татко, дедо или шеф, едноставно за секој маж . Едноставен начин секоја чаша да ја направите уникатна и софистицирана. Благодарение на неговиот модерен и издржлив дизајн, лесен е за употреба и со него секој може да стане врвен домашен шанкер. Четири различни дрвени чипови додаваат длабочина и вкус за да можете да искусите природен чад од дрво во секој пијалок. Пушницата е погодна и за вашите коктели, вино или кулинарска уметност. Можете да го подарите капачето на љубител на виски, тоа сигурно ќе стане одличен придружник. Затоа, не размислувајте повеќе и подарете ја вашата сакана со овој луксузен и оригинален машки подарок.

# ТОП 10 Подарок Универзална USB паметна пумпа - подарок за татко, сопруг, подароци за мажи во автомобил

подарок за сопругот

Вистинскиот маж сака да ги има работите под контрола и е подготвен да интервенира брзо и ефикасно во случај на дефект. Затоа, задолжителната опрема на секој маж треба да вклучува висококвалитетна пумпа . Сепак, не зборуваме за пумпа која ќе му ги зголеми мускулите за време на надувување. Нашето доаѓа со интелигентно паметно решение, целосно е електрично, управувано со воздух, контролирано со LED дисплеј и, благодарение на неговите димензии, целосно преносливо , насекаде на патиштата. Меѓу другото, лесно се полни, или преку вклучениот надворешен полнач или преку USB или DC палење директно во автомобилот. Овој совет за подарок за маж е погоден како опрема за автомобил, мотор, велосипед, но и за надувување . Идеален како подарок за татко, подарок за пријател или подарок за сопруг. Едноставно ќе му угоди на секој дечко кој поголемиот дел од времето го поминува на патишта.

#ТОП 11 Подарок EMS мускулен стимулатор - Божиќни подароци за мажи, роденденски подароци за мажи

подарок за дечко

Ако сакате да му подарите на маж кој работи на градење убаво, добро развиено тело , вие го најдовте идеалниот подарок за него во овој момент. Можеби има малку време, седечка работа или едноставно не ужива да вежба во теретана. Во секој случај, нашиот EMS мускулен стимулатор ќе му помогне да тренира. Овој оригинален подарок за дечко ќе го ценат сите мажи , без оглед на нивото на фитнес. Без разлика дали барате подарок за татко со пивски стомак, за активен спортски сопруг кој ќе го интензивира тренингот или за пријател кој би сакал да ја обликува својата фигура со минимален труд, вие сте на вистинската адреса. Тој дискретно го крие стимулаторот под облеката , го активира со притискање и нека работи додека вози, чита или гледа телевизија. Тоа ќе го ценат и постарите мажи, на кои им е потешко да станат во форма и обично се повеќе склони кон повреди на мускулите при редовно вежбање во теретана. Затоа, стимулаторот ЕМС може да биде одличен подарок за маж за неговиот 40-ти роденден , подарок за маж за неговиот 50-ти роденден или подарок за маж за неговиот 60-ти роденден .

#ТОП 12 Подароци марами за лице и глава - смешни подароци за мажи, подарок за пријател

подарок за пријател

Заштитата на лицето стана еден вид нов стандард, но покрај заштитната функција не треба да се заборави ниту на сликата, на што посветуваат мажите и жените. Доколку барате подарок за маж кој е љубител на филмови или животни, дефинитивно ништо нема да расипете со купување на марама со мотивот. Може да се користи за време на планинарење, спортување, но и носење на врат при редовно купување на намирници. Марамите се изработени од 100% полиестер , благодарение на што совршено ја зафаќаат нечистотијата и загадувачите од надворешната средина поефикасно од другите материјали. Покрај заштитната функција, тоа е и слика и особено смешен подарок за маж, со кој нема да биде занемарен во јавноста.

#ТОП 13 Подарок USB клучеви за мажи - Божиќни подароци за мажи, оригинални подароци за мажи

оригинални подароци за мажи

Друга одлична идеја за подарок за маж е USB-клуч со оригинален дизајн . Овде ќе најдете неколку од нив, од смешни до тематски . Можете да го подарите на брат, пријател, сопруг, татко, вујко, девер, пријател, вработен или деловен партнер. Едноставно секој и во секоја прилика. Не е важно дали барате подарок за 50-ти роденден за вашиот татко , подарок за вљубените за маж или божиќен подарок за маж . Тие можат да го користат USB-стикот во секое време. Тие можат да го прикачат на нивните клучеви и стилски да префрлаат податоци помеѓу различни уреди . Оригинално и корисно, што велите?

#ТОП 14 Подарок Камери за автомобили - оригинални подароци за мажи, подароци за маж во автомобил

роденденски подарок за маж дечко татко брат пријател

Одличен роденденски подарок за маж? Уште еден хит во црно. Камера со GPS, 4K резолуција, двојна леќа е можеби сонот на секој маж со сопствен автомобил. Го снима движењето на автомобилот и го држи под надзор 24 часа на ден . Загарантирана безбедност, која помага во докажување на барањата за осигурување и исто така служи како црна кутија за снимање на GPS координати. Имаме неколку одлични модели за избор, но ако се изгубивте во техничките термини во претходните реченици, јавете ни се и со задоволство ќе ви помогнеме при изборот :) Камерата е погодна како подарок за таткото за Божиќ , или личен подарок за маж - ентузијаст за автомобили. Но, тоа всушност е и подарок за целото семејство , бидејќи никогаш не знаете што може да се случи и секогаш е добро да имате доказ кој направил грешка или што всушност се случило на патиштата.

Вибрирачки пиштол за масажа #TOP 15 Gift - совет за подарок за мажот совршено да го опушти телото

подарок за маж на неговиот 60-ти роденден

Физичкиот и менталниот стрес со себе носи неколку проблеми, кои обично вклучуваат вкочанети мускули. Иако има многу масери во светот, не можете да земете ниту еден од нив дома или на патувања со себе. И ова е местото каде што нашиот практичен помошник - пиштолот за вибрации за масажа - стапува на сцената. Ако барате подарок за маж со физички напорна работа, спортист или некој кој сака релаксација во форма на масажа, тој веднаш ќе се заљуби во овој подарок. 5 нивоа на брзина и 5 глави за масажа, совршено ќе ја ублажи напнатоста во телото и ќе обезбеди длабока смирувачка масажа. Пиштолот за масажа е исто така погодна идеја за подарок за маж на 60, 50, 40, 30 години, бидејќи мускулите слабеат со текот на годините и затоа е неопходно да се посвети дополнителна грижа за нив.

#ТОП 16 Подарок Загреани работи за телото - Божиќни подароци за мажи, одличен подарок за тато

Божиќни подароци за мажи Божиќен подарок за сопруг, татко, дедо

Само замислете го. Надвор е многу студено и минусни температури , но вашето тело е пријатно топло . Секој со ладно срце момче дефинитивно ќе го цени тоа. Практичен подарок за татко, дедо, сопруг, пријател или секој кој страда од студени стапала, раце или кој било друг дел од телото. Почестете ги со електрично загреани влошки за чевли, загреани ракавици, грејач за долниот дел на грбот или топло загреани чорапи . Идеален божиќен подарок за маж во студениот декември или зимски период или роденденски подарок за таткото . Со нашата загреана облека за тело, тој веќе нема да мора да ја слуша старата позната фраза: „Облечи се правилно“.

#ТОП 17 Подарок Neocube магнетни топки - оригинални подароци за мажи, подарок за татко

оригинални подароци за мажи

Дали сте слушнале за магнетни топки Neocube ? Не сеуште? Така, сега имате единствена можност. Комплет со 216 топчиња со дијаметар од 5 мм изработен од специјален материјал , во различни комбинации на бои, е прекрасна алатка за развој на имагинација, моторни вештини и креативност . Децата, возрасните и постарите лица ќе бидат воодушевени од подарокот. Токму поради оваа причина, тоа е соодветен бакшиш за подарок за маж за неговиот 40-ти роденден , подарок за маж за неговиот 50-ти роденден или бакшиш за подарок за маж за неговиот 60-ти роденден . Со оглед на тоа што, покрај споменатите функции, делува и како средство против стрес , тој е соодветен подарок за практично секој, без разлика на возраста. Ќе се изненадите кога ќе ги видите занесени и целосно потопени во создавањето нови геометриски форми.

#ТОП 18Подароци за караоке микрофони - совет за подарок за маж, откријте нова суперѕвезда со него

подарок за маж за 40 50 60

Дали сака да пее под туш, во автомобил или каде било во јавност? Нека целосно го покаже својот талент . Подарувајќи микрофон за караоке, ќе дознаете дали тој само ќе ги забавува вашите пријатели или ќе заслепува и на поголемите сцени. Во секој случај, пеењето заедно со вашите омилени добро познати песни секогаш носи многу забава . Микрофонот има блутут звучник и држач за телефон со менувач на глас . Покрај тоа, има и LED позадинско осветлување и поддршка за микро SD картичка . Идеален подарок за маж, (подарок за 40, 50, 60 за маж) деца, но и група луѓе.

#ТОП 19 Подарок LED светлосна лента - подароци за мажи во автомобил, декорација со осветлување на сликата

подарок за пријател вљубеник во автомобил

Стилско позадинско осветлување за автомобилот, просторијата или каде било во внатрешноста ? Уште една одлична идеја за подарок за маж кој сака имиџ работи. Со LED лентата може да создаде флексибилно осветлување од која било форма и да го вметне дури и во тесен простор. Жицата е водоотпорна и не троши многу енергија . Лесно се инсталира и благодарение на заштедата на енергија, има животен век до 15.000 часа . Секој тип кој е склон кон автомобили, но и кон уредување на домот, секако ќе биде задоволен од подарокот. Благодарение на светлечката лента, создава сосема нова атмосфера во просторот. Погоден како подарок за татко , подарок за пријател или подарок за сопруг .

#ТОП 20 Подарок на LED светлечки чевли - Блесок насекаде - роденденски подарок за маж, пријател

подароци за дечко, другар

Дел од животот на можеби секој млад човек е модата. Од ексцентрична фризура, преку оригинална облека до удобни, стилски чевли. Кога сме кај чевлите, што би рекле за чевлите со LED светла кои ќе светат на секоја забава, фестивал или само на улица ? Прекрасен подарок што може лесно да се контролира со помош на мобилен уред преку bluetooth . Сè што треба да направите е да изберете боја во апликацијата и чевлите ќе почнат да светат во вашата избрана нијанса. Секој млад човек кој едноставно сака да биде „кул“ ќе го цени овој подарок. Патиките се одлична идеја за подароци за мажи за Божиќ , или како подарок за маж на неговиот роденден, подароци за пријател.

#ТОП 21 Подарок екстравагантно змиско пенкало - егзотичен подарок за маж, колега, шеф

подарок за маж, колега, пријател, луксузен, елегантен, сериозен

Егзотичен и стилски подарок за мажи - екстравагантно и луксузно змиско пенкало е вистинско уживање за љубителите на калиграфија и рачно пишување со пенкало. Деталната обработка заедно со сјајната површина гарантира дека пенкалото изгледа навистина елегантно и привлечно. Во комбинација со симболиката на змијата и кобрата, змиското калиграфско пенкало создава совршена рамнотежа помеѓу софистицираниот дизајн и практичната функционалност. Егзотичен и модерен подарок за партнер, шеф или колега , сигурно нема да расипете ништо со него :)

#ТОП 22 Подарок против стрес топка - подарок кој ќе го задоволи секој маж

смешни подароци за мажи маж - смешен подарок за мажи

Така, претпоставуваме, овој подарок не треба ни да се опишува :) Дефинитивно ќе му угоди на секој маж. Антистрес топката или гумена топка во форма на женски гради е одлична алатка за намалување на нервозата и стресот кај мажите. Тоа е совршена имитација на женска биста. Можете да го стискате во раце колку сакате. Ако навистина треба да ја ослободите вашата фрустрација, можете исто така да ја фрлите. Никој нема да се спротивстави и никому нема да му пречиш. Топката во форма на дојка има анти-стрес ефекти , може да ве опушти во секое време, без разлика дали сте нервозни или едноставно не се чувствувате удобно. Со него многу ќе се забавувате и секогаш ќе бидете во центарот на вниманието. Антистрес топката е пријатна на допир и одлично се вклопува во раката, идеален совет за подарок за мажи од која било возраст и за секоја пригода (родендени, имендени, годишнини).

Сето ова и многу повеќе можете да го најдете во е-продавницата www.cool-mania.mk