LED светлосна лента за декорација на автомобил 12V - 3M должина

Код: 02-033
1 550 ден Цена без ДДВ: 1 291 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

ЛЕД светлосна лента за декорација на автомобилот 12V - 3M должина, за создавање на амбиентално осветлување на внатрешноста не само на вашето возило.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

ЛЕД светлосна лента за декорација на автомобилот 12V - 3M должина, за создавање на амбиентално осветлување на внатрешноста не само на вашето возило. LED лентата може да се користи во ноќни клубови, ресторани, соби, автомобили, речиси секаде каде што би сакале. Дебелината на лентата е само 0,5 mm, што овозможува лесно да се стави во различни тесни простори, а флексибилниот дизајн овозможува да се вклопи во која било форма по потреба .

Можете исто така да ја скратите лентата на која било должина, за да не сте ограничени кога го креирате овој ефект со позадинско осветлување. LED лентата обезбедува осветлување од 360° и, благодарение на заштедата на енергија, има многу долг животен век од околу 15.000 часа. Современите возила имаат позадинско осветлување веќе вклучено во стандардната опрема за автомобили, па ако го немате, не грижете се за тоа, можете да создадете позадинско осветлување на вашето возило според вашата визија. Монтажата е едноставна бидејќи не е потребен лепак, само ставете ја лентата директно во пластичната обвивка на вратата на автомобилот или под вратата од дното, покрај контролната табла или во багажникот на автомобилот за подобра видливост. Изборот на поставување на ленти зависи само од вас. Дајте му на вашето возило новиот имиџ и создадете ентериер кој остава одличен впечаток.

Можете да изберете повеќе LED ленти во боја во менито

лед боја автомобил лентаled el жица монтирање автомобил

Карактеристики на LED лентата:

Плус Водоотпорен дизајн
Плус Лесна инсталација и чистење
Плус Ниска потрошувачка на енергија
Плус Флексибилна лента
Плус Погоден за внатрешни и надворешни работи

Спецификација на LED лента:

Извор на светлина: LED диоди
Димензии: 300 x 0,23 x 0,05 cm (Д 197" x В 0,09" x Д 0,02")
Работна моќност: Влезен напон DC12V
Животен век: 15.000 часа
Работна температура -40° до + 80°

Содржина на пакетот:

1x 3M LED лента
1x 12V напојување

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена