EL инвертер USB напојување - чувствителен на звук + стабилни светла за El жица

Код: 02-034
558 ден Цена без ДДВ: 465 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

EL инвертер USB напојување - чувствително на звук + постојано осветлување за светлечки LED жици, долги до 10 m.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

EL инвертер USB напојување - чувствително на звук + постојано осветлување за светлечки LED жици, долги до 10 m. Само поврзете го овој контролер со ел. жица и ќе добие многу нови функции во секунда. Контролерот чувствителен на звук има две нивоа на осветлување - трепка според музиката + постојано осветлување. Првото ниво ги доловува звуците во околината и LED влакното почнува да реагира (пали) според секој акустичен стимул во близина.

И кога ќе ја долови музиката, почнува да трепка во ритам. Второто ниво трајно ќе го вклучи LED влакното - уредот нема да реагира на околните звуци. Можете да го користите потенциометарот за да ја контролирате чувствителноста на уредот на амбиенталните звуци. Со помош на ел. инвертер и LED влакна, можете да го претворите секој ентериер или кој било простор во средина што ќе изгледа стилски и дефинитивно ќе ја плени вашата околина. Големата предност е што можете да го напојувате преку USB-порта и така да може да се поврзе навистина насекаде (USB адаптер, компјутер, итн.)

ел инвертер USB за лед влакна

Спецификации
  • Напојува влакна до 10 m
  • Контрола на чувствителност на звук
  • Контрола на осветленоста на влакната
  • Целосно пренослив
  • Напојување преку USB порта

Содржина на пакетот
1x USB EL инвертер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена