Змиско пенкало (кобра) - Екстравагантно и луксузно пенкало за подарок

Код: 100-006
4 898 ден Цена без ДДВ: 4 081 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Змиско пенкало (кобра) - Екстравагантно и луксузно пенкало за подарок е вистинско богатство за љубителите на калиграфија и рачно пишување со пенкало со мастило.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Змиско пенкало (кобра) - Екстравагантно и луксузно пенкало за подарок е вистинско богатство за љубителите на калиграфија и рачно пишување со пенкало со мастило. Неговиот свиткан врв од иридиум со две бои ви овозможува лесно да го менувате аголот на пишување, што значи дека можете да креирате фини или широки линии според вашата желба. Оваа флексибилност овозможува уникатно калиграфско искуство.

Луксузно пенкало за змии од кобра - уникатно пенкало со мастило за подарок

Луксузно пенкало за змии од кобра - уникатно пенкало со мастило за подарок

Егзотични дизајн

Калиграфското пенкало со змии е навистина уникатно по својот изглед. Неговата сјајна црна површина е украсена со 2 тродимензионални змии , од кои едната е намотана околу капачето, а другата околу пенкалото. Овие змии наместо очи имаат зелени скапоцени камења. Дизајнот му дава на пенкалото непогрешлив шарм и создава впечаток на елеганција и егзотика.

подарок за пенкало од змија - пенкало со мастило за пишување

Кобра подготвена за напад

Врвот на калиграфското пенкало е украсен со намотана кобра подготвена за напад. Неговите препознатливи црвени скапоцени камења , кои служат како очи, привлекуваат внимание и му даваат на пенкалото стилски и луксузен изглед. Деталната кобра симболизира сила и елеганција, создавајќи впечаток дека пишувате со инструмент кој е навистина исклучителен.

пенкало за калиграфија со пенкало со мастило од змии

Внимателно обработен дизајн

Сите 3 змии на калиграфското пенкало се направени од метал со внимателно обработена површина која наликува на сребро. Деталната обработка заедно со сјајната површина гарантира дека пенкалото изгледа навистина елегантно и привлечно. Во комбинација со симболиката на змијата и кобрата, змиското калиграфско пенкало создава совршена рамнотежа помеѓу софистицираниот дизајн и практичната функционалност.

златно пенкало украсено со пенкало со мастило од змија кобра

Спецификација:

  • Затворање со завртка
  • Должина: прибл. 160 мм
  • Боја на пенкало: црна
  • Материјал: метал


Содржина на пакетот:

1x Пенкало со змија

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

97%