Луксузен сет за подароци - фонтанел + 5 врвки + држач + отварач за букви + восочни марки

Код: 100-024
4 898 ден Цена без ДДВ: 4 081 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Луксузен сет за подароци - пенкало + 5 врвки + држач + отварач на букви + восочни марки (печат) е вистински скапоцен камен и ексклузивен подарок.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Луксузен сет за подароци - пенкало со мастило со пердув + 5 врвки + држач + отварач на букви + восочни марки е вистински скапоцен камен и ексклузивен подарок. Ова посебно пенкало ја носи убавината на ерата на минатото и ви овозможува да ја оживеете уметноста на калиграфијата со елегантен стил.

Сет пенкало со мастило за калиграфски пердуви

Исклучителен подарок за љубителите на пишувањето и винтиџ стилот

Античкото калиграфско пенкало е оригинална и стилска декорација која ќе привлече не само писатели, уметници и љубители на книги, туку и луѓе кои сакаат ретро работи. Неговата поставеност на работната маса е навистина исклучителна, бидејќи визуелно го проширува просторот и создава пријатна работна атмосфера. Со својата елеганција и историја, ова пенкало може да ја направи секоја канцеларија или студирање пријатна. Инспирирајте се од неговиот калиграфски шарм и влезете во светот на пишувањето со уникатен стил.

Комплет ретро калиграфски пенкало со резервни врвки

Уметничко изразување со 5 различни грла за пенкало за калиграфија

Калиграфијата е уметност која се родила од умешноста и страста за пишување. Античкото калиграфско пенкало му дава на калиграфот неограничена креативност и изразување. Со неговите 5 различни врвови, може да се постигне широк спектар на ефекти и стилови на пишување. Фините врвови овозможуваат прецизно и детално пишување, што е идеално за создавање тенки и нежни линии. Напротив, подебелите врвки нудат можност за создавање пошироки и поизразни букви, давајќи им на вашите калиграфски дела сила и израз.

Сет калиграфски пенкала - сет пенкала со мастило за калиграфски пердуви

Луксузен сет за подароци

Овој луксузен сет за подароци вклучува пенкало со сино мастило со метална рачка на која е прикачена оригиналната врвка и стилски метален држач. Заедно тие формираат стилски украс на секоја работна маса. Комплетот вклучува и стаклено шише со сино мастило. Пенкалото исто така содржи висококвалитетна врвка, со која се пишува многу пријатно. Но, во пакетот ќе најдете уште 5 врвови кои имаат различни широки врвови. Вклучува и прилагоден комплет за восок (печат) како и ексклузивен отворач на букви.

луксузен подарок комплет пенкало за калиграфија + додатоци

Спецификација:

  • Метална верзија на пенкалото
  • Метална основа
  • Сино мастило


Содржина на пакетот:

2x Античко калиграфско пенкало
5 x кратки за калиграфија
1x сино мастило
1x Метална основа
1x отварач на златни букви
1x сет на восочни марки (печат)

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

99%