Пенкало со мастило со пердуви - луксузно пенкало од античко калиграфско пенкало со натопи + држач + 5 врвки

Код: 100-017
3 658 ден Цена без ДДВ: 3 049 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Пенкало со мастило со пердуви - луксузно пенкало од античко калиграфско пенкало со натопи + држач + 5 врвки​ е вистински скапоцен камен не само за уметничките срца и за сите носталгичари.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Пенкало со мастило со пердуви - луксузно Античко пенкало за калиграфија со натопи + држач + 5 врвки​ е вистински скапоцен камен не само за уметничките срца и за сите носталгичари. Ова посебно пенкало ја носи убавината на ерата на минатото и ви овозможува да ја оживеете уметноста на калиграфијата со елегантен стил.

луксузни калиграфски пенкала со врвка за потопување


Исклучителен подарок за љубителите на пишувањето и винтиџ стилот

Античкото калиграфско пенкало е оригинална и стилска декорација која ќе привлече не само писатели, уметници и љубители на книги, туку и луѓе кои сакаат ретро работи. Неговата поставеност на работната маса е навистина исклучителна, бидејќи визуелно го проширува просторот и создава пријатна работна атмосфера. Со својата елеганција и историја, ова пенкало може да ја направи секоја канцеларија или работилница пријатна. Инспирирајте се од неговиот калиграфски шарм и влезете во светот на пишувањето со уникатен стил.

сет за пенкало со мастило

Уметничко изразување со 5 различни грла за пенкало за калиграфија

Калиграфијата е уметност која се родила од умешноста и страста за пишување. Античкото калиграфско пенкало му дава на калиграфот неограничена креативност и изразување. Со неговите 5 различни врвови, може да се постигне широк спектар на ефекти и стилови на пишување. Фините врвови овозможуваат прецизно и детално пишување, што е идеално за создавање тенки и нежни линии. Напротив, подебелите врвки нудат можност за создавање пошироки и поизразни букви, давајќи им на вашите калиграфски дела сила и израз.

сет пенкало подарок Антички

Луксузен сет за подароци

Овој луксузен сет за подароци вклучува пенкало со сино мастило со метална рачка на која е прикачена оригиналната врвка и стилски метален држач. Заедно тие формираат стилски украс на секоја работна маса. Комплетот вклучува и стаклено шише со сино мастило. Пенкалото исто така содржи висококвалитетна врвка, со која се пишува многу пријатно. Но, во пакетот ќе најдете уште 5 врвови кои имаат различни широки врвови.

сет за пенкало луксузно пенкало со пердуви

Спецификација:

  • Метална верзија на пенкалото
  • Метална основа
  • Сино мастило


Содржина на пакетот:

1x Античко калиграфско пенкало со врвка за потопување
5x ножици за калиграфија
1x сино мастило
1x Метална основа

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена