Светла за венци со LED - 50 парчиња RGB + W - Twinkly Wreath + BT + WiFi

Код: 78-033
7 378 ден 6 138 ден Цена без ДДВ: 5 115 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Светла за венци со LED - 50 парчиња RGB + W - Twinkly Wreath + BT + WiFi. Божиќна декорација се програмира преку мобилна апликација.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Венци светла со LED - 50 парчиња RGB + W - Twinkly Wreath + BT + WiFi. Божиќна декорација може да се програмира преку мобилна апликација . Овој револуционерен LED светлосен ланец носи уникатна светлосна декорација во нашите домови користејќи ја најновата технологија. Светлата се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна со Android, iOS .

Венци светла за Божиќ - LED паметна декорација

Божиќен светлосен венец

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Светлата се дизајнирани за внатрешна употреба - IP20 заштита .

twinkly led венец Божиќ

Филијала за LED осветлување - TWINKLY светилка 50 парчиња LED

led светло украс венец twinkly

Светлосната лента се состои од 50 парчиња LED светилки во боја погодни за секоја декорација. На   RGB + W диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои + W бела боја . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

блескаво предводен венец

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате светло синџир на ѕидот, рамка во боја на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

Божиќни паметни светилки

Универзална гранка на LED светло контролирана преку мобилна апликација за Android и iOS

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефонwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашата елка ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Достапни се голем број шеми и теми за избор на „прикажување по музика“, кои можат да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Уникатна LED диода со нова 4-канална архитектура која ги има сите светли бои на виножитото и совршената чиста бела боја

LED светлосна лентаrgb + w ledled светилки контролирани преку Wi-Fi

Карактеристики:

Плус 50 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB + W светлина - скала 16 мил. бои + прилагодлива бела
Плус Универзална употреба


Спецификација:

Модел: TWR050SPP-BEU
Број на диоди: 50
Заштита: IP20
Дијаметар на диодата: 5 mm
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Тип на LED: RGB + W мат + јасна
Боја на гранка: зелена
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V/1A
Траење на сијалицата: над 30 000 часа


Содржина на пакетот:

1x LED светлосен прстен со 50 диоди + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена