Светилки за новогодишна елка - LED Twinkly Strings - 600 парчиња (48m) RGB+W со BT + Wi-Fi

Код: 78-075
15 190 ден Цена без ДДВ: 12 659 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Светилки за новогодишна елка - Smart LED Twinkly Strings - 600 парчиња (48m) RGB+W со Bluetooth + Wi-Fi и IP44 заштита.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Светилки за новогодишна елка - Smart LED Twinkly Strings - 600 парчиња (48m) RGB+W со Bluetooth + Wi-Fi. Паметни новогодишни светилки - Светла во кои ќе се заљубите. Овие револуционерни LED светла за дрво носат уникатни украси за осветлување во нашите домови користејќи ја најновата технологија. LED светлата на дрвото се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна со Android и iOS .

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Светлата се дизајнирани за внатрешна и надворешна употреба - IP44 заштита .

Дрвени светла - LED паметни светла TWINKLY - 600 парчиња

Светла за новогодишна елка - жици со треперење

LED новогодишна елка - TWINKLY светилки - 600 парчиња

треперливо осветлување на дрвјатаблескави светла за новогодишна елка

Божиќните светилки Twinkly Strings се состојат од 600 парчиња LED светилки погодни за украсување на елката. ЛЕР се наоѓа на секои 8 см на каблите, што е црно и зелено - за да се спои со дрвото. RGB + W значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои + W бела боја . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате светло синџир на ѕидот, рамка во боја на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

Божиќни паметни светилки

LED светилки за елката контролирани преку мобилна апликација за Android и iOS

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките.

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефоннајубавата елкаwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашата елка ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Постојат голем број на шеми и теми достапни за избор на „прикажување по музика“, кои може да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Со MUSIC можете да уживате и во видео игрите, да доживеете нова димензија кога играте игри! Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Уникатна ЛЕД која ги има сите светли бои на виножитото

LED светлосна лентаwifi led светла

Карактеристики:

Плус 600 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB боја + W бела светлосна боја
Плус IP44 заштита


Спецификација:

Број на диоди: 600
Должина на кабелот од првото светло до адаптерот: 3,5 m
Отпорност: IP44
Дијаметар на диодата: 4,3 mm
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Растојание на светлосни диоди: 8 см
Тип на LED: RGB расфрлани рамни
Кабел: црно-зелен
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V / 1,5A
Траење на сијалицата: над 30.000 часа


Содржина на пакетот:

1x ЛЕД сијалици за елка со 600 диоди + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

100%