Светилки за новогодишна елка SMART - LED Twinkly Strings - 250 парчиња RGB + W + BT + Wi-Fi

Код: 78-020
9 858 ден 8 618 ден Цена без ДДВ: 7 181 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Светилки за новогодишна елка SMART​ - LED Twinkly Strings - 250 парчиња RGB + W + BT + Wi-Fi. Twinkly светла - Декорација што ќе ви се допадне.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Светилки за новогодишна елка SMART​ - LED Twinkly Strings - 250 парчиња RGB + W + BT + Wi-Fi. Twinkly светла - Декорација што ќе ви се допадне. Овие револуционерни LED светилки за новогодишна елка носат уникатни светлосни украси во нашите домови користејќи ја најновата технологија. LED светлата на дрвото се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна со Android и iOS .

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Светлата се дизајнирани за внатрешна и надворешна употреба - IP44 заштита .

Светла за елка - LED паметни светилки TWINKLY - 250 парчиња

светла со треперење led дрво

LED новогодишна елка - TWINKLY светилки - 250 парчиња

LED дрвотреперливи лед светла

Божиќните светилки Twinkly Strings се состојат од 250 парчиња LED светилки погодни за украсување на елката. ЛЕР се наоѓа на секои 8 см на каблите, што е црно и зелено - за да се спои со дрвото. RGB + W значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои + W бела боја . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметен дом со Google Assistant и Amazon Alexa .

новогодишни светилки на треперливо дрво

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате светло синџир на ѕидот, рамка во боја на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

светлечко дрво LED треперливо

LED светло дрво контролирано преку мобилна апликација за Android и iOS

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките.

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефоннајубавата елкаwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашата елка ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Постојат голем број на шеми и теми достапни за избор на „прикажување по музика“, кои може да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Со MUSIC можете да уживате и во видео игрите, да доживеете нова димензија кога играте игри! Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

блескави музички светла

Уникатна LED со нова архитектура со 4 канали која ги има сите светли бои на виножитото и совршената чиста бела боја

LED светлосна лентаrgb + w ledled светилки контролирани преку Wi-Fi

Карактеристики:

Плус 250 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB + W светлина
Плус IP44 заштита

Спецификација:

Модел: TWS250SPP-BCH
Број на диоди: 250
Должина на кабелот од првото светло до адаптерот: 3,5 m
Осветлена површина: 20 m
Отпорност: IP44
Дијаметар на диода: 5 mm
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Растојание на LED диоди: 8 см
Тип на LED: RGB + W мат + јасен, правилен
Кабел: црно-зелен
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V/1,5A
Траење на сијалицата: над 30.000 часа

Содржина на пакетот:

1x ЛЕД сијалици за елка со 250 диоди + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

99%