Лесен синџир паметен 6M - Twinkly Cluster - 400 парчиња LED RGB + BT + Wi-Fi

Код: 78-025
11 718 ден 9 858 ден Цена без ДДВ: 8 215 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Лесен синџир паметен 6M - Twinkly Cluster - 400 парчиња LED RGB + BT + Wi-Fi не само за украсување на новогодишни светилки на отворено и внатре.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Лесен синџир се програмира паметни преку апликација во мобилен 6m - Twinkly Cluster со 400 парчиња RGB LED светла, Bluetooth + Wi-Fi контрола преку паметен телефон не само за украсување на новогодишни светилки на отворено и внатре. Овој револуционерен LED светлосен ланец носи уникатна светлосна декорација во нашите домови користејќи ја најновата технологија. Светлата се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна со Android, iOS .

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Светлата се дизајнирани за внатрешна и надворешна употреба - IP44 заштита . Овој синџир е долг 6 метри и има 400 ЛЕД сијалици на него .

LED ланец за осветлување - TWINKLY светилка 6M - 400 парчиња LED

LED светлосен синџир

Светлосната лента се состои од 400 парчиња LED светла погодни за секоја декорација. Светлата се распоредени рамо до рамо, со растојание од 1,5 см. RGB диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

twinkly кластер

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате светла перде на ѕидот, рамка во боја на прозорците и голема елка на средината од собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

Божиќни паметни светилки

Универзален LED светлосен ланец контролиран преку мобилна апликација за Android и iOS

Прекрасна светлосна декорација - поставете свои бои , анимации и мотиви на LED светилки

лесна синџир на лесна светлина

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефонwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашата светлосна завеса ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Постојат голем број на шеми и теми достапни за избор на „прикажување по музика“, кои може да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Со MUSIC можете да уживате и во видео игрите, да доживеете нова димензија кога играте игри! Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Уникатна LED диода која ги има сите светли бои на виножитото

led светлосна лентаwifi led светла

Карактеристики:

Плус 400 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB светло - скала 16 мил. бои
Плус Универзална употреба
Плус IP44 заштита


Спецификација:

Модел: TWC400STP-BEU
Број на диоди: 400
Должина на кабел со светилки: 6 m
Должина на кабелот од првото светло до адаптерот: 3,5 m
Отпорност: IP44
Дијаметар на диодата: 4,3 mm
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Растојание на LED диоди: 1,5 cm
Тип на LED: RGB расфрлани рамни
Кабел: црно-зелен
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V/1A
Траење на сијалицата: над 30.000 часа


Содржина на пакетот:

1x LED светлосен ланец со 400 диоди + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена