Божиќни светилки - LED осветлување 20 парчиња RGB - Twinkly Feston + BT + WiFi

Код: 78-031
9 238 ден 7 378 ден Цена без ДДВ: 6 149 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Божиќни светилки - LED осветлување 20 парчиња RGB - Twinkly Feston + BT + WiFi контрола преку паметен телефон. Револуционерен LED светлосен ланец.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Божиќни светилки - LED осветлување 20 парчиња RGB - Twinkly Feston + BT + WiFi контрола преку паметен телефон. Овој револуционерен LED светлосен ланец носи уникатна светлосна декорација во нашите домови користејќи ја најновата технологија. Светлата се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна со Android, iOS .

шарени wifi led светилки

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја исполнат и осветлат целата соба или надворешноста. Светлата се дизајнирани за внатрешна и надворешна употреба - IP44 заштита . Овој ланец е долг 10 метри и има 20 LED светилки на него .

Божиќните светла трепкаат

LED светилки во боја - TWINKLY светла 20 парчиња RGB LED

дрво осветлување rgb twinkly

Светлосната лента се состои од 20 парчиња LED светилки во боја погодни за секоја декорација. Светлата се наредени едно до друго, секое по 50 cm, поврзани со црн кабел. RGB диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

twinkly фестон

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате светло синџир на ѕидот, рамка во боја на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

Божиќни паметни светилки

Универзална декорација на LED светло контролирана преку мобилна апликација за Android и iOS

Прекрасна светлосна декорација - поставете свои бои , анимации и мотиви на LED светилки

сијалици во боја контролирани преку мобилен телефон

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефонwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашата елка ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Достапни се голем број шеми и теми за избор на „прикажување по музика“, кои можат да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Уникатна ЛЕД која ги има сите светли бои на виножитото

led сијалица rgb

Карактеристики:

Плус 20 LED светилки во боја
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB светло - скала 16 мил. бои
Плус Универзална употреба
Плус IP44 заштита


Спецификација:

Модел: TWF020STP-BEU
Број на диоди: 20
Должина на кабел со светилки: 10 m
Должина на кабелот од првото светло до адаптерот: 4,5 m
Отпорност: IP44
Дијаметар на диода: 45 mm
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Светлосно растојание: 50 см
Тип на LED: RGB мат сијалица
Кабел: црн
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V/1A
Траење на сијалицата: над 30 000 часа


Содржина на пакетот:

1x LED светилки во боја (20 парчиња) + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

100%