Мобилен објектив за зумирање - Телефото објектив за мобилен телефон 60x зум од 5 метри - за паметен телефон со статив

Код: 71-078
10 478 ден Цена без ДДВ: 8 731 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Мобилен објектив за зумирање - Телефото леќа за мобилен телефон 60x зум од 5 метри - за паметен телефон со статив​, овој телескопски објектив може да се користи за фотографирање, како и за снимање видео.

Заштита на купувачот

 • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
 • Гаранција за производите - 24 месеци
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Мобилен објектив за зумирање - Телефото објектив за мобилен телефон 60x зум од 5 m - за паметен телефон со статив, овој телескопски објектив може да се користи за фотографирање, како и за снимање видео. Објективот со статив е совршен за набљудување на птици, диви животни, но и за снимање на површината на водата. Одлично за спортски натпревар на стадиони или омилен концерт. Овој објектив за зумирање за мобилен телефон ќе биде одличен и практичен придружник за патување, можете лесно да го спакувате и да го носите каде било со вас. Малиот и лесен дизајн ви овозможува да го носите објективот во помали ранци или чанти, нема потреба да носите масивни чанти наменети за фотоапарати.

Телескопски објектив за мобилен телефон - пренослив со зум до 60x

Телескопски објектив за мобилен - пренослив со зум до 60x

Добијте јасни фотографии со одличен квалитет

На објективот може да се постави зум од 60x. HD-сликата со мало изобличување ви овозможува да креирате совршени фотографии и видеа. Со објективот, можете лесно и рамномерно да ја снимите сцената во рок од 800 ms со одличен квалитет со кој било паметен телефон. Со оптичкиот зум, можете да зумирате нови и јасни детали!

Објектив за зумирање за паметен телефон 60x

Напредна леќа и куќиште од алуминиумска легура

Сигурната леќа е изработена од издржлив алуминиум и висококвалитетно оптичко стакло. Леќите на објективот максимално ја намалуваат расфрланата светлина, но и рефлексиите и духовите. Сликата многу лесно се фокусира со вртење на прстенот за фокусирање. Со користење на вашиот паметен телефон заедно со овој објектив, можете да снимате прекрасни професионални фотографии и видеа. Со него ќе создадете и зачувате прекрасни спомени, на кои со право можете да се гордеете.

леќа за зумирање за паметни телефони

Уникатен дизајн, високи перформанси

Можете да го инсталирате објективот многу едноставно и лесно со помош на клипот за прицврстување. Со спојката ја фиксирате леќата на врвот на мобилниот телефон така што објективот е покриен и можете да почнете да фотографирате. Универзалноста на објективот овозможува да се прикачи на 98% од паметните телефони. Практична нишка ќе ви помогне да ја прикачите леќата на вашиот мобилен телефон. Клипот е прицврстен со гума за да се спречи гребење на паметниот телефон.

Статив леќа за паметен телефон

Практична торба

Пакетот вклучува практична чанта, која дефинитивно ќе ја цените. Вклучува и капак за објективот, кој го штити од гребнатини или други оштетувања за време на транспортот.

објектив за зумирање на мобилен телефон

Спецификација:

 • Фокус: од 5м - бесконечност
 • Дијаметар на објективот: φ50mm
 • Оптички зум: 60x
 • Интерфејс на објективот: M17*P0.75
 • Должина на објективот: 260 mm / 10,2 инчи
 • Конструкција: 8 слоја
 • Тежина на објективот: 590 g / 20,8 oz
 • Материјал: оптичко стакло + алуминиумска легура + ABS пластика
 • Силен и стабилен клип
 • Монокуларен двоглед со двоен фокус
 • Снимање во HD со врвен квалитет на долги растојанија
 • Димензии: 29,2 x 11,2 x 7,8 cm
 • Боја: црна Компатибилен со повеќето мобилни телефони и таблети HUAWEI / iPhone / Samsung / Xiaomi / iPad итн.


Содржина на пакетот:

1x статив
1x капак за објектив
1x Универзален клип
1x торба

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена