Телефото мобилен објектив - зумирајте фото објектив 20-40x до 800 m за паметен телефон со статив

Код: 71-077
6 138 ден 4 898 ден Цена без ДДВ: 4 081 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Телефото мобилен објектив - Фото објектив за зумирање 20-40x до 800 метри за паметен телефон со статив​ може да се користи при фотографирање и снимање видеа на паметен телефон (мобилни телефони).

Заштита на купувачот

 • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
 • Гаранција за производите - 24 месеци
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Телефото мобилен објектив - Фото објектив за зумирање 20-40x до 800m за паметен телефон со статив​ може да се користи при фотографирање и снимање видеа на паметен телефон (мобилни телефони). Совршено е за фаќање вода или за набљудување на птици или диви животни. Но, може да се користи и на натпревари на стадиони или концерти. Неговиот мал дизајн е практичен при патување. Објективот има вкупна должина од 203 mm, така што лесно можете да го носите каде било со вас. Мини дизајнот е совршен за носење на објективот во ранци, чанти и џебови. Неговата тежина е само 630 грама.

Телефото објектив за мобилен - пренослив мини со зум до 40x

Телефото објектив за мобилен - пренослив мини со зум до 40x


Добијте јасни, висококвалитетни фотографии

Прилагодливиот зум од 20-40x со HD слика и мало изобличување се грижи за исклучителни фотографии и видеа. Објективот ви овозможува лесно и јасно снимање на сцената до 800 метри со кој било паметен телефон. Можете да зумирате нови детали со оптичкиот зум .

Објектив за мобилен телефон со телефото објектив за зумирање за мобилни телефони


Квалитетна обработка на алуминиумска легура

Паметната леќа е изработена од издржлив алуминиум и висококвалитетно оптичко стакло. Во исто време, објективните леќи ги минимизираат рефлексиите и расеаната светлина. Можете да ја фокусирате сликата едноставно со вртење на практичниот прстен за фокусирање. Со овој објектив, заедно со вашиот мобилен телефон, можете да креирате висококвалитетни фотографии и видеа од кои не би се срамел ниту професионалец.

леќа за паметни телефони теле зум - телефото леќа


Уникатен дизајн, високи перформанси

Инсталирањето на објективот е сосема едноставно и брзо, со помош на клип за прицврстување ја фиксирате леќата на горниот дел од телефонот така што ќе ја покрие леќата и ќе можете да почнете да фотографирате. Практичниот и универзален клип за објектив е компатибилен со 98% од мобилните телефони. Нишката на леќите ќе ви помогне цврсто да ја повлечете леќата до вашиот мобилен телефон. Стигачот е опремен со гума за да спречи гребење на паметниот телефон.

леќи за зумирање мобилни телефото леќи

Практична торба за носење

Во пакетот е вклучена и практична торба за практично носење. Има и капак за објективот, кој ќе обезбеди доволна заштита при неговото носење.

леќа за зумирање за мобилен телефон со статив


Спецификација:

 • Објектив со зум од 20 до 40 пати
 • Материјал: оптичко стакло + алуминиумска легура + ABS пластика
 • Силен и стабилен клип
 • Првокласен квалитет на снимање HD слики на долги растојанија
 • Монокуларен двоглед со двоен фокус
 • Димензии: 20,3 x 9,3 x 7 cm
 • Тежина: 630 g
 • Боја: црна
 • Компатибилен со повеќето мобилни телефони и таблети HUAWEI / iPhone / Samsung / Xiaomi / iPad итн.


Содржина на пакетот:
1x објектив за зумирање
1x статив
1x капак за објектив
1x Универзален клип
1x торба

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена