Twinkly MUSIC DONGLE - музички контролер за LED светла + Wi-Fi + BT

Код: 78-024
3 038 ден 2 418 ден Цена без ДДВ: 2 015 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Музички Wi-Fi контролер за LED светла Twinkly MUSIC DONGLE ја танцува вашата декорација на LED светло во ритамот (тоновите) на пуштената музика.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Музички Wi-Fi контролер за LED светла Twinkly MUSIC DONGLE ја танцува вашата декорација на LED светло во ритамот (тоновите) на пуштената музика. Овој безжичен контролер комуницира со уреди со Twinkly светла, како што се LED жици за светла, LED ѕид, LED дрво и други. Едноставно приклучете го на која било USB порта, од каде што зема енергија и се друго се контролира преку мобилна апликација. Врската помеѓу LED светлата и контролерот MUSIC е безжична - Wi-Fi и Bluetooth.

Најновите ТОП алгоритми на Twinkly Music го декодираат секој аудио извор во реално време. Овој уред ја снима секоја музика во просторијата со својот микрофон, исто така реагира на аплауз или други звуци. Контролерот содржи суперпрецизен BPM детектор, кој е подготвен да создаде светла кои танцуваат синхронизирано со музиката. Сè се контролира преку мобилна апликација која е компатибилна со Android и iOS. Контролерот MUSIC е дизајниран за внатрешна употреба - IP20 заштита .

музички контролер за twinkly

Со Twinkly MUSIC DONGLE , вашата светлосна декорација ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според BPM и поставените параметри. Постојат голем број на шеми и теми достапни за избор на „прикажување по музика“, кои може да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Со MUSIC можете да уживате и во видео игрите, да доживеете нова димензија кога играте игри! Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава.

twinkly музика

Twinkly Music - Танцувајте ги вашите светла!

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате. Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе.

контролирајте LED светла според музиката

Лесен за користење, напојуван преку USB, контролиран преку мобилна апликација, кој било извор на музика или звук

led еквилајзер twinkly

Секоја забава, играње игри или новогодишни украси ќе добијат нова димензија

twinkly контрола на музичкото светло

Карактеристики:

Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Безжична врска
Плус USB 2.0 конектор за напојување
Плус Универзална употреба - за кој било музички извор

Спецификација:

Модел: TMD01USB
Отпорност: IP20
Wi-Fi конекција: 802.11 b / g / n
Bluetooth конекција: BT v4.2
Wi-Fi фреквенција: 2,4 GHz
Влезен напон: 5V 500mA
Опсег: до 10 метри

Содржина на пакетот:

1x USB MUSIC контролер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена