Паметен LED светлосен синџир 5m - Twinkly Icicle - 190 парчиња RGB + W + BT + Wi-Fi

Код: 78-018
7 998 ден 6 758 ден Цена без ДДВ: 5 631 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Паметен LED светлосен ланец 5m - Twinkly Icicle - 190 парчиња RGB + W + BT + Wi-Fi - програмабилни светла преку апликацијата во паметниот телефон.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Паметен LED светлосен ланец 5m - Twinkly Icicle - 190 парчиња RGB + W + BT + Wi-Fi - програмабилни светла преку апликацијата во паметниот телефон. Овој револуционерен LED светлосен ланец носи уникатна светлосна декорација во нашите домови користејќи ја најновата технологија. LED светлата се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна и со Android и со iOS .

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Светлата се дизајнирани за внатрешна и надворешна употреба - IP44 заштита . Должината на лесниот ланец е 5 метри, висината на најдолгата вертикална лента е 60 см.

LED вертикални ленти - TWINKLY лесен синџир 5M - 190 парчиња LED

led light icicles стринг

Лесниот ланец се состои од 190 парчиња LED светилки погодни за декорација на ѕидови. Светлата се поделени на 50 вертикални ленти, кои содржат LED светла со шема од 2-4-6-2-5 парчиња распоредени на секои 10 см. RGB + W значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои + W бела боја . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

twinkly 190 светлапредводени вертикални лентилед светлосни ленти

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Дали сакате да имате светло синџир на ѕидот, рамка во боја на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

новогодишни паметни лед светилки

Универзален LED светлосен ланец контролиран преку мобилна апликација за Android и iOS

Прекрасна светлосна декорација - поставете свои бои, анимации и мотиви на LED светла

twinkly icicles светла

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките.

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефонwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашиот ланец со светло ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Постојат голем број на шеми и теми достапни за избор на „прикажување по музика“, кои може да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Со MUSIC можете да уживате и во видео игрите, да доживеете нова димензија кога играте игри! Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly music dongle

Уникатна LED со нова архитектура со 4 канали која ги има сите светли бои на виножитото и совршената чиста бела боја

led светлосна лентаrgb + w ledled светилки контролирани преку Wi-Fi

Карактеристики:

Плус 190 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB + W светлина
Плус Универзална употреба
Плус IP44 заштита

Спецификација:

Модел: TWI190SPP-TEU
Број на диоди: 190
Број на вертикални ленти: 50
Шема на ленти: 2-4-6-2-5 LED светла
Должина на кабелот од првото светло до адаптерот: 3,5 m
Осветлена површина: 5x0,6 m (L x H)
Растојание на LED диоди: 10 см
Растојание на вертикални ленти: 10cm
Отпорност: IP44
Дијаметар на диода: 5 mm
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Тип на LED: RGB + W мат + јасен, правилен
Кабел: транспарентен
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V/1A
Траење на сијалицата: над 30.000 часа


Содржина на пакетот:

1x LED светлосен ланец со 190 диоди + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена