LED паметна светлосна лента 3m - Twinkly Flex - 200 парчиња RGB + BT + Wi-Fi

Код: 78-023
6 138 ден 4 278 ден Цена без ДДВ: 3 565 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

LED Паметна програмабилна светлосна лента - 3 метри - Twinkly Flex - со 200 парчиња LED светла RGB, BT + Wi-Fi, контрола преку APP.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

LED Паметна програмабилна светлосна лента - 3 метри - Twinkly Flex - со 200 парчиња LED светла RGB, BT + Wi-Fi, контрола преку APP. Оваа револуционерна LED светлосна лента носи уникатна светлосна декорација во нашите домови користејќи ја најновата технологија. Светлата се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна со Android и iOS.

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Flex лентата е дизајнирана за внатрешна употреба - IP20 заштита . Оваа флексибилна прилагодлива LED лента е долга 3 метри и содржи 200 RGB LED светилки.

LED светлечка декоративна лента 3M - TWINKLY FLEX (200 парчиња светла)

блескаво флекс LED светлечка лента

Светлосната лента се состои од 200 парчиња LED светла погодни за секоја декорација. RGB диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

wifi лед лента

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате светло синџир на ѕидот, рамка во боја на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

Универзална декорација на LED светло контролирана преку мобилна апликација за Android и iOS

Прекрасна светлосна декорација - поставете ги вашите сопствени бои, анимации и LED мотиви заедно за повеќе LED уреди

флексибилна лед лента

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките.

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефонwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашиот светлосен украс ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Постојат голем број на шеми и теми достапни за избор на „прикажување по музика“, кои може да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Со MUSIC можете да уживате и во видео игрите, да доживеете нова димензија кога играте игри! Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Уникатна ЛЕД која ги има сите светли бои на виножитото

LED светлосна лентаwifi led светла

Карактеристики:

Плус 200 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB светло - скала 16 мил. бои
Плус Универзална употреба
Плус Должина 3 метри


Спецификација:

Модел: TWFL200STW-WEU
Број на диоди: 200
Отпорност: IP20
Дијаметар на диодата: 4,3 mm
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Должина: 3 метри
Тип на LED: RGB расфрлани рамни
Кабел: црн
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V/1A
Траење на сијалицата: над 30.000 часа


Содржина на пакетот:

1x LED светлосна лента со 200 диоди + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена