Паметна LED искра (ѕвезда) - Twinkly Spritzer - 200 парчиња RGB + BT + Wi-Fi

Код: 78-022
7 998 ден 6 138 ден Цена без ДДВ: 5 115 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Паметни програмабилни светла - LED светилка (ѕвезда) Twinkly Spritzer - со 200 парчиња LED светла RGB, Bluetooth + Wi-Fi, контрола преку APP.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Паметни програмабилни светла - LED светилка (ѕвезда) Twinkly Spritzer - со 200 парчиња LED светла RGB, Bluetooth + Wi-Fi, контрола преку APP. Овој револуционерен елемент за украсување со LED светло носи уникатна светлосна декорација во нашите домови со користење на најнова технологија. LED светлата се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна и со Android и со iOS .

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Светлата се дизајнирани за внатрешна и надворешна употреба - IP44 заштита . Овој светилник има 40 прилагодливи жици, секоја со 5 LED светилки на растојание од 6 см.

Twinkly spritzer - LED светлечка ѕвезда - контрола преку паметен телефон

twinkly spritzer - LED сјајна ѕвезда

Светлосната светилка се состои од 200 парчиња LED светла погодни за секоја декорација. ЛЕД светлата се распоредени рамо до рамо, растојание на LED 6 см. RGB диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметен дом со Google Assistant и Amazon Alexa .

led star контрола преку мобилен

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате светло синџир на ѕидот, рамка во боја на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

Божиќни паметни светилки

Универзален украс на LED светло контролиран преку мобилна апликација за Android и iOS

Прекрасна светлосна декорација - поставете ги вашите сопствени бои, анимации и мотиви на LED мотиви заедно за повеќе LED уреди

wifi led украс - украс

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките.

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефонwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашиот светлосен украс ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Постојат голем број на шеми и теми достапни за избор на „прикажување по музика“, кои може да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Со MUSIC можете да уживате и во видео игрите, да доживеете нова димензија кога играте игри! Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Уникатна ЛЕД која ги има сите светли бои на виножитото

LED светлосна лентаwifi led светла

Карактеристики:

Плус 200 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB светло - скала 16 мил. бои
Плус Универзална употреба
Плус IP44 заштита


Спецификација:

Модел: TWB200STP-WEU
Број на диоди: 200
Должина на кабелот од првото светло до адаптерот: 3,5 m
Отпорност: IP44
Дијаметар на диодата: 4,3 mm
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Растојание на LED диоди: 6 см
Растојание на светлосни жици: 6 см
Тип на LED: RGB расфрлани рамни
Кабел: бел
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V/1A
Траење на сијалицата: над 30.000 часа


Содржина на пакетот:

1x декорација на LED светло со 200 диоди + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена