Боја RGB прозрачна силиконска рекламна неонска лента 5M водоотпорна со IP68

Код: 79-010
2 790 ден Цена без ДДВ: 2 325 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Боја RGB прозрачна силиконска рекламна лента 5M неонска (може да ги менува боите) со IP68 заштита (водоотпорна) со дебелина од 8x16mm.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Боја RGB прозрачна силиконска рекламна лента 5M неонска (може да ги менува боите) со IP68 заштита (водоотпорна) со дебелина 8x16mm. Обликлива рекламна лента од 12V за креирање сопствени логоа или други украси. Силиконските LED светлосни ленти се одлични рекламни банери во темница, но и во текот на денот. Можат да се користат насекаде, без разлика дали тоа е привлекување клиенти, осветлено лого, привлекување внимание, позадинско осветлување на ресторан, бар или клуб, украсување стан или куќа, осветлување на тераса, скали, тавани, автомобили, камп приколки или дури и градини. Тие се напојуваат со адаптер од 12V и обезбедуваат супер силна светлина со голема заситеност на боите. Можете да изберете од различни нијанси на бои како што се: темно сина, светло сина, црвена, зелена, виолетова, розова, жолта, топло бела и ладно бела или обоена RGB лента.

LED RGB лента прозрачна за производство по нарачка на светлечко рекламирање - IP68 водоотпорна

LED RGB лента осветлена

Благодарение на големата флексибилност, можете да креирате свои натписи, слики, цртежи, логоа, ознаки и светли украси. Можете да ја исечете LED лентата на секои 2,5 см, да ги поврзувате една со друга и да ги поврзете и со други бои. Изборните додатоци во форма на пластични поврзувачки делови, пластични приклучоци, алуминиумски и пластични лајсни, ќе ви помогнат при монтажата. LED лентите се направени од првокласен „еколошки“ силикон, кој е отпорен на УВ зрачење, водоотпорен (IP68) и лесен за одржување. Лентите се меки, обликливи, издржливи и флексибилни, обезбедувајќи лесна и брза инсталација каде и да посакате.

led декоративни ленти - сечење

Изберете ја вистинската боја со RGB LED светлосна лента

лед лентасветлосна лента rgb

LED силиконски влакна - креирајте сопствено светло лого

рекламни лед ленти

Разновидноста на LED лентите гарантира употребливост насекаде

лед светло обоени ленти

Карактеристики:

Плус висока осветленост
Плус ниска потрошувачка на енергија
Плус долг работен век
Плус лесна инсталација
Плус флексибилност
Плус отпор
Плус водоотпорен
Плус Отпорност на УВ
Плус различни опции на бои
Плус разноврсна употреба

Спецификации:

Материјал: првокласен „еколошки“ силикон, отпорен на УВ
Отпорност на вода: IP68
Димензии: 8x16 mm
Напојување: DC 12V
LED светла: тип SMD2835
Број на светилки: 120 парчиња на 1 метар
Пакување: 5 метри LED лента
Работна температура: од -20 до + 60 ° C
Минимална должина за сечење на лентата: 2,5 cm
Потрошувачка: 10 W (ват/метар)
Минимална должина за виткање: 8 см
Насока на свиткување: вертикално

Препорачана дополнителна опрема : 12V адаптер за напојување (мора да се купи одделно), пластични конектори и терминали, пластични и алуминиумски водилни шини, далечински управувачи за контрола на интензитетот на светлината или бојата

Содржина на пакетот:

1x 5 метри RGB LED светлечка лента со дебелина од 8x16mm
1x прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена