RGB далечински управувач во боја за силиконски LED RGB светлосна лента

Код: 79-013
1 798 ден Цена без ДДВ: 1 499 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Далечински управувач со допир на RGB бои + осветленост + MODE + брзина за силиконски RGB LED светлосни ленти со опсег до 20 метри.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Далечински управувач со допир на RGB бои + осветленост + MODE + брзина за силиконски RGB LED светлосни ленти со опсег до 20 метри. Со овој далечински управувач, можете удобно да ја прилагодите вашата RGB LED светлосна лента, точно колку што е потребно. Можете да го користите далечинскиот управувач на допир за да го контролирате вклучувањето/исклучувањето на LED светлото, да поставите одредена боја (7 различни бои) , да ја зголемите или намалите осветленоста на осветлувањето (придушувач), да ги менувате режимите на светлина (трепка, наизменично трепкање, менување бои) и контролирајте ја брзината на овие промени . Контролерот има домет до 20 метри и се напојува од 3xAAA батерии.

ргб драјвер предводен па

Далечинскиот управувач ви ги нуди следниве опции за поставување на RGB LED светлосна лента:


1. статичко црвено - прилагодување на нивото на осветленост
2. статичко зелено - прилагодување на нивото на осветленост
3. статичко сино - прилагодување на нивото на осветленост
4. статичко жолто - прилагодување на нивото на осветленост
5. статична виолетова - прилагодување на нивото на осветленост
6. статичко тиркизно - прилагодување на нивото на осветленост
7. статичко бело - прилагодување на нивото на осветленост
8. наизменични 3 бои, RGB - прилагодување на нивото на осветленост и брзина на наизменично
9. наизменични 7 бои - прилагодување на нивото на осветленост и брзина на наизменично
10. наизменични 3 бои, затемнување - прилагодување на нивото на осветленост и брзина на наизменично
11. наизменични 3 бои, прелевање - прилагодување на нивото на осветленост и брзина на наизменично
12. наизменични 7 бои, затемнување - прилагодување на нивото на осветленост и брзина на наизменично
13. наизменични 7 бои, прелевање - прилагодување на нивото на осветленост и брзина на наизменично
14. наизменични 3 бои, трепкање - прилагодување на нивото на осветленост и брзина на наизменично
15. наизменични 7 бои, трепкање - прилагодување на нивото на осветленост и брзина на наизменично
16. наизменични 3 бои, наизменично трепкање - прилагодување на нивото на осветленост и брзина на наизменично
17. наизменични 7 бои, наизменично трепкање - прилагодување на нивото на осветленост и брзина на наизменично
18. автоматски режим - прилагодување на нивото на осветленост и брзина на наизменично

led ленти контролер

Спецификации:

RGB контролер - напојување: DC 12V-24V
Далечински управувач - напојување: 3xAAA батерии (не се вклучени)
Излез: 6Ax3CH 18A макс.
Моќност: 216W/423W (12V/24V)
Опсег на далечински управувач: до 20 m
Работна температура: -20 до 60°C
Димензии на RGB контролер: 83x79x33 mm
Димензии на далечинскиот управувач: 113x55x22 mm
Тежина на d-контролер RGB: 120 g
Тежина на далечинскиот управувач: 30 g

Содржина на пакетот:

1x RGB контролер
1x Далечински управувач
1x Прирачник

Работи само со RGB LED лента (не класични еднобојни LED ленти) !!!

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена