Прстенесто светло со држач (статив) од 72 cm до 190 cm - LED селфи кружна светилка со дијаметар од 45 cm

Код: 71-076
7 998 ден Цена без ДДВ: 6 665 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Прстенесто светло со држач (статив) 72 cm до 190 cm - LED селфи кружна светилка со дијаметар од 45 cm за фотографирање со држач за мобилен телефон за до 3 мобилни телефони.

Заштита на купувачот

 • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
 • Гаранција за производите - 24 месеци
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Прстенесто светло со држач (статив) 72 cm до 190 cm - LED кружна светилка за селфи со дијаметар од 45 cm за фотографирање со држач за мобилен телефон за до 3 мобилни телефони, светла што ги користат блогерите и Јутјуберите. Кружното светло обезбедува одличен квалитет на сликата кога снимате селфи видеа. Ефикасно ги намалува сенките на лицето и на тој начин се грижи за видеата со врвен квалитет снимени со мобилен телефон.

Кружна LED светилка со статив 72 cm до 190 cm - ПРСТЕРЕН СВЕТЛО

Кружно LED светло со статив за мобилен телефон - RING LIGHT

Три флексибилни држачи за мобилни телефони

Кружното светло е опремено со три флексибилни држачи за мобилни телефони во средината, кои се користат за држење до 3 мобилни телефони одеднаш. Држачите обезбедуваат удобност при фотографирање и видео, било во вертикална или хоризонтална положба.

Кружно светло за мобилен - селфи led круг


Совршено вклопување

Стандардот за селфи со осветлување ви овозможува да изберете еден од трите различни режими на осветленост, а покрај тоа, нуди можност за прилагодување на висината. Практичниот далечински управувач е поврзан директно со кабелот за напојување и ви овозможува да го вклучувате и исклучувате осветлувањето, да го промените режимот на осветленост или да го затемните светлото.

Штанд за селфи со осветлување

Практичен статив

Кружното LED селфи светло доаѓа со убав статив што овозможува совршено вклопување. Стативот ви овозможува да ја промените висината во опсег од 72 cm до 190 cm . Висината што ќе ја изберете ќе биде цврсто фиксирана. По завршувањето на работата, едноставно ја преклопувате стативата во транспортната положба, која не е поголема од 50 см. Пакетот вклучува и три држачи за мобилни телефони.

Кружно LED селфи светло

416 LED диоди за исклучителна слика

Исклучителните 416 LED диоди обезбедуваат совршено светло при снимањето на вашите видеа. Тој е совршен придружник за пренос во живо, шминкери, јутјубери, љубители на селфи фотографии или фотографи на портрети. Со оваа светлина, вашите видеа и фотографии дефинитивно ќе бидат на професионално ниво.

Штанд за селфи со 416 LED диоди


Спецификација:

 • Материјал: SPCC челик + ABS
 • Должина на статив: Макс. 210 см
 • Лесни LED диоди: 416 парчиња
 • Прилагодување на осветленоста на светлината: 3
 • Моќност на LED: 65 W
 • Големина на преклопен статив: 50 cm
 • Големина на расклопен статив: 72 - 190 cm
 • Тежина: 400 g
 • Боја: црна


Содржина на пакетот:

1x прстенест LED селфи светло со статив
1 x 18 инчи прстенесто светло
Држач за телефон 3x 360°
1x адаптер за наизменична струја
1x далечински управувач
1x2,1 метри статив

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена