Мобилен микрофон Безжичен - Микрофон за паметен телефон со USBC предавател + клип + снимање 360°

Код: 71-084
2 170 ден Цена без ДДВ: 1 809 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Мобилен микрофон Безжичен - Микрофон за паметен телефон со USBC предавател + клип + снимање од 360° ќе го направи секое снимање полесно и попријатно.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Мобилен микрофон Безжичен - Микрофон за паметен телефон со USBC предавател + клип + снимање од 360° ќе го направи секое снимање полесно и попријатно. Овозможува снимање на звук од сите страни , што секако ќе го цените ако планирате да снимате и амбиентални звуци. Благодарение на неговиот мал и универзален изглед, лесно можете да го скриете микрофонот под маица или јакна. Претставува комбинација на минималистички микрофон со одлични звучни карактеристики.

Безжичен микрофон за паметен телефон за телефон

Минимизирање на амбиенталните звуци

Микрофонот има способност интелигентно да го намалува шумот. Ова ќе го цените во случаи кога надвор дува силен ветер или сте во друга бучна средина. Заштитата што е дел од микрофонот ќе овозможи филтрирање на звукот на ветрот .

безжичен микрофон - микрофон за телефон

Корисен и разновиден помошник

Благодарение на безжичниот микрофон, ќе постигнете висококвалитетна и професионална звучна песна. Удобноста при користење на микрофонот ќе се зголеми со прекинувачот за вклучување/исклучување, што ќе осигури дека микрофонот моментално се користи. Во црно, безжичниот микрофон ќе биде универзален и речиси невидлив додаток.

Безжичен микрофон за мобилен телефон

Едноставно, но високо квалитетно

Изворот на микрофонот е вградената батерија од 80 mAh, која има одлична издржливост до 6 часа . Клипот овозможува ротација од 360° , што ќе ја олесни работата со звукот.

Мобилен безжичен микрофон - микрофон за телефон

Безбедност и заштита во квалитетно пакување

Покрај USB-C кабелот за полнење, пакетот вклучува и кутија за складирање за безпроблематична преносливост без оштетување на микрофонот. Ова ќе обезбеди подолг животен век на микрофонот, како и уште убав надворешен изглед. Не ви треба блутут конекција преку мобилната апликација, само вметнете го предавателот во вашиот мобилен телефон и имате гарантиран домет од 20 метри од вашиот паметен телефон.

Телефонски микрофон - микрофон за паметен телефон


Спецификација :

  • Опсег: до 20 m
  • Вградена батерија од 80 mAH
  • Време на полнење: прибл. 2 часа
  • Траење на батеријата: до 6 часа
  • Интелигентно намалување на бучавата
  • Клип за 360°
  • Боја: црна


Содржина на пакетот:

1x безжичен микрофон
1x Wind molitan заштита за микрофон
1x предавател за мобилен телефон
1x USB-C кабел
1x кутија за носење
1x Упатство за употреба

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена