Затемнувач за LED светлосна лента со далечински управувач на осветленоста

Код: 79-012
1 798 ден Цена без ДДВ: 1 499 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Затемнувач за LED светлосни ленти со опсег до 20 метри. Допрете го далечинскиот управувач за поставување специфична осветленост на светлината.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Затемнувач за LED светлосни ленти со опсег до 20 метри. Допрете го далечинскиот управувач за поставување специфична осветленост на светлината. Со овој далечински управувач, можете удобно и брзо да ја прилагодите вашата LED светлосна лента во боја, точно колку што е потребно. Можете да го користите далечинскиот управувач на допир за да го контролирате вклучувањето/исклучувањето на LED светлото и да ја зголемите или намалите осветленоста на осветлувањето (придушувач).  

Кругот на допир се користи за брзо и прецизно внесување на интензитетот на осветленоста , исто така можете да ја контролирате осветленоста со копчињата +/- за последователно додавање и намалување на осветленоста, во нивоа +/- 10%, или можете да ги користите копчињата за брз избор на осветленост : Копче MAX - ја поставува осветленоста на 100% моќност и копче MIN - ја поставува осветленоста на 2% моќност. Контролерот има домет до 20 метри и се напојува од 3xAAA батерии.

контрола на осветленостаприлагодлива осветленост

Спецификации:

Контрола на осветленост - напојување: DC 12V-24V
Далечински управувач - напојување: 3xAAA батерија (не е вклучена)
Излез: 6Ax3CH 18A макс.
Моќност: 216W/423W (12V/24V)
Опсег на далечински управувач: до 20 m
Работна температура: -20 до 60°C
Димензии на контрола на осветленоста: 83x79x33 mm
Димензии на далечинскиот управувач: 113x55x22 mm
Тежина за контрола на осветленоста: 120 g
Тежина на далечинскиот управувач: 30 g

Содржина на пакетот:

1x кутија за контролер Bightness
1x Далечински управувач
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена