Водоотпорна проѕирна силиконска завршна капа за неонски ленти

Код: 79-016
124 ден Цена без ДДВ: 104 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Водоотпорна проѕирна силиконска завршна капа за неонски ленти со дебелина од 6x12mm или 8x16 mm, служи како приклучок (гумена капа) по сечењето на LED лентата.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Водоотпорна проѕирна силиконска завршна капа за неонски ленти со дебелина од 6x12mm или 8x16 mm, служи како приклучок (гумена капа) по сечењето на LED лентата. Крајниот приклучок е потребен при скратување на LED лентите, така што исечениот крај ќе биде изолиран и естетски убаво завршен . Крајниот приклучок е изработен од издржлив проѕирен силикон, погоден за употреба со која било боја на лентата. За совршена изолација, дури и против вода, користете силиконски лепак на завршната капа, што гарантира сигурност во секое време.

завршна капа за лед ленти

Спецификации:

Краен приклучок погоден за силиконски осветлени LED ленти со дебелина од 6x12mm или 8x16 mm
Материјал: силикон
Боја: Транспарентна
Отпорност на вода: да

Содржина на пакетот:

1x силиконски приклучок за завршување

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена