Паметен светлосен ланец 6m - Twinkly Cluster - 400 парчиња AWW диода - бела LED + BT + Wi-Fi

Код: 78-026
11 098 ден 9 238 ден Цена без ДДВ: 7 699 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Паметен светлосен ланец може да се програмира преку апликација во мобилен 6m - Twinkly Cluster со 400 парчиња AWW диода - бела LED, Bluetooth + Wi-Fi контрола преку паметен телефон.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Паметен светлосен синџир може да се програмира преку апликација во мобилен 6m - Twinkly Cluster со 400 парчиња AWW диода - бела LED, Bluetooth + Wi-Fi контрола преку паметен телефон. Овој револуционерен LED светлосен ланец носи уникатна светлосна декорација во нашите домови користејќи ја најновата технологија. Светлата се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна со Android, iOS .

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја исполнат и осветлат целата соба или надворешноста. Светлата се дизајнирани за внатрешна и надворешна употреба - IP44 заштита . Овој синџир е долга 6 метри и има 400 LED светилки .

Божиќни украси за надворешни и внатрешни работи - Лесен синџир

бел лед синџир

LED синџир за осветлување - TWINKLY - златно издание - светилки 6M - 400 парчиња LED

блескаво златен синџир бело

Светлосната лента се состои од 400 парчиња LED светла погодни за секоја декорација. Светлата се наредени рамо до рамо, по 1,5 см. Ова златно издание содржи AWW диоди - со кои можете, покрај интензитетот, да поставите и идеална бела боја по потреба - од килибар, преку топло бело до ладно бело. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

бел светлосен лед синџир

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате светло синџир на ѕидот, рамка во боја на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

златен лесен синџир

Универзален LED светлосен ланец контролиран преку мобилна апликација за Android и iOS

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефонwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашиот ланец со светло ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Постојат голем број на шеми и теми достапни за избор на „прикажување по музика“, кои може да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Со MUSIC можете да уживате и во видео игрите, да доживеете нова димензија кога играте игри! Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Уникатна LED диода на која можете да ја поставите точната боја на белата боја - од килибар, преку топло бело до ладно бело

златно издание twinkly

Карактеристики:

Плус 400 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус Килибарна/златна, топло бело и ладно бело светло
Плус Универзална употреба
Плус IP44 заштита


Спецификација:

Модел: TWC400GOP-BEU
Број на диоди: 400
Должина на кабел со светилки: 6 m
Должина на кабелот од првото светло до адаптерот: 3,5 m
Отпорност: IP44
Дијаметар на диодата: 4,3 mm
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Растојание на LED диоди: 1,5 cm
Тип на LED: AWW дифузно рамно
Кабел: црно-зелен
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V/1A
Траење на сијалицата: над 30 000 часа


Содржина на пакетот:

1x LED светлосен ланец со 400 диоди + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена