LED дрво паметно контролирано преку мобилен 1,5 m - Twinkly Tree - 250 парчиња RGB + BT + Wi-Fi

Код: 78-028
18 538 ден Цена без ДДВ: 15 449 ден
однапред нарачајте Испорака на производот околу 1-3 недели.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

LED дрво паметно контролирано преку мобилен 1,5 m - Twinkly Tree - 250 парчиња RGB + BT + Wi-Fi. Елка со контрола на светлата преку апликација во паметен телефон.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

LED дрво паметно контролирано преку мобилен 1,5 m - Twinkly Tree - 250 парчиња RGB + BT + Wi-Fi. Елка со контрола на светлата преку апликација во паметен телефон. Овие револуционерни LED светла за дрво носат уникатни украси за осветлување во нашите домови користејќи ја најновата технологија. LED светлата на дрвото се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна со Android и iOS . Вештачкото дрво се состои од три дела, има 36 гранки и светла во 6 реда, вкупната висина на дрвото е 1,5 метри.

Осветлено LED Smart дрво - контрола на режимите на боја преку апликацијата директно на мобилниот телефон

елка со светилкивештачко блескаво дрвоновогодишна елка на мобилен телефон

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Светлата се дизајнирани за внатрешна употреба - IP20 заштита .

Дрво со светилки - паметна ЛЕД елка TWINKLY - 250 парчиња

сијалички за новогодишна елка со светли лед

LED новогодишна елка - TWINKLY светилки - 250 парчиња

треперливо осветлување на дрвјата

Вештачкото дрво се состои од три дела, има 36 гранки и светла во 6 реда - вкупно 400 парчиња LED светилки . Кабелот е во црно-зелена боја - за спојување со дрвото. RGB диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате светло синџир на ѕидот, рамка во боја на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

Божиќни паметни светилки

LED светилки - новогодишна елка контролирана преку мобилна апликација за Android и iOS

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефоннајубавата елкаwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашата елка ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Достапни се голем број шеми и теми за избор на „прикажување по музика“, кои можат да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Уникатна LED диода која ги има сите светли бои на виножитото - 16 милиони нијанси

LED светлосна лентаwifi led светла

Карактеристики:

Плус 250 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB светло
Плус Се состои од 3 дела


Спецификација:

Модел: TWT250STP-BEU
Висина на дрвото: 1,5 метри
Број на диоди: 250
Трајност: IP20
Дијаметар на диодата: 4,3 mm
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Тип на LED: RGB расфрлани, прави
Кабел: црно-зелен
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V/1,5A
Траење на сијалицата: над 30 000 часа


Содржина на пакетот:

1x елка со 250 диоди + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена