Божиќна венец со светла Smart 50 LED RGB + W - Twinkly Garland + BT + WiFi

Код: 78-032
7 378 ден 6 138 ден Цена без ДДВ: 5 115 ден
однапред нарачајте Испорака на производот околу 1-3 недели.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Божиќна венец со светла Smart 50 LED RGB + W - Twinkly Garland + BT + WiFi. Венци лед светла како новогодишна декорација.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Божиќна венец со светла Smart 50 LED RGB + W - Twinkly Garland + BT + WiFi. Венци лед светилки како контрола за божиќна декорација преку паметен телефон. Овој револуционерен LED светлосен ланец носи уникатна светлосна декорација во нашите домови користејќи ја најновата технологија. Светлата се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна со Android, iOS .

Светла за венци - Паметни LED контролирани преку паметен телефон

сјајна гранка на новогодишна елка

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Светлата се дизајнирани за внатрешна употреба - IP20 заштита .

предводена светлина украс гранка дрво

Филијала за LED осветлување - TWINKLY светилка 50 парчиња LED

Божиќна венец со светилки

Светлосната лента се состои од 50 парчиња LED светилки во боја погодни за секоја декорација. На   RGB + W диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои + W бела боја . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

треперливо предводена венец

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате светло синџир на ѕидот, рамка во боја на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

Божиќни паметни светилки

Универзална гранка на LED светло контролирана преку мобилна апликација за Android и iOS

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефонwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашата елка ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Достапни се голем број шеми и теми за избор на „прикажување по музика“, кои можат да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Уникатна LED диода со нова 4-канална архитектура која ги има сите светли бои на виножитото и совршената чиста бела боја

LED светлосна лентаrgb + w ledled светилки контролирани преку Wi-Fi

Карактеристики:

Плус 50 LED диоди
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB + W светлина - скала 16 мил. бои + прилагодлива бела
Плус Универзална употреба


Спецификација:

Модел: TWG050SPP-BEU
Број на диоди: 50
Заштита: IP20
Дијаметар на диодата: 5 mm
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Тип на LED: RGB + W мат + јасна
Боја на гранка: зелена
Влезен напон: 240V
Излезен напон: 24V/1A
Траење на сијалицата: над 30 000 часа


Содржина на пакетот:

1x LED светлосен ланец со 50 диоди + контролер
1x адаптер
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена