Лента за светла со LED флексибилни цевки 5M - водоотпорна IP68 заштита - Ладно бела боја

Код: 79-007
од 2 666 ден Цена без ДДВ: 2 221 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Лента за светла со LED флексибилни цевки со IP68 заштита со дебелина од 6x12 mm или 8x16 mm и должина од 5 метри - Ладно бела боја.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Лента за светла со LED флексибилни цевки со IP68 заштита со дебелина од 6x12mm или 8x16mm и должина од 5 метри - Ладно бела боја. Декоративна прозрачна свитлива лед лента за рекламирање 12V идеална за креирање на сопствени логоа, знаци или други украси. Флексибилните лед неонски ленти се одлични рекламни банери во темница, но и во текот на денот. Флексибилните лед ленти светла може да се користат насекаде, без разлика дали тоа е привлекување клиенти, осветлено лого, привлекување внимание, позадинско осветлување на ресторан, бар или клуб, украсување стан или куќа, осветлување на тераса, скали, тавани, автомобили, камп приколки или дури градини.

LED неонската лента се напојува со адаптер од 12V и обезбедува супер силна светлина со голема заситеност на боите. LED флексибилна светлосна лента - можете да изберете од различни нијанси на бои како што се: темно сина, светло сина, црвена, зелена, виолетова, розова, жолта, топло бела и ладно бела или обоена RGB лента. Лед светлата со флексибилни цевки се едноставно одлична алатка за рекламирање - декоративни лед светла со ленти за внатрешна или надворешна употреба (IP 68 водоотпорни).

Флексибилни лед неонски ленти - креирајте свои логоа, знаци - IP68 водоотпорен

LED ленти што осветлуваат

Благодарение на големата флексибилност, можете да креирате свои натписи, слики, цртежи, логоа, ознаки и светли украси. Можете да ја исечете LED лентата на секои 2,5 см, да ги поврзувате една со друга и да ги поврзете и со други бои. Изборните додатоци во форма на пластични поврзувачки делови, пластични приклучоци, алуминиумски и пластични лајсни ќе ви помогнат при монтажата. LED лентите се направени од првокласен „еколошки“ силикон, кој е отпорен на УВ зрачење, водоотпорен (IP68) и лесен за одржување. Лентите се меки, обликливи, издржливи и флексибилни, обезбедувајќи лесна и брза инсталација каде и да посакате.

led декоративни ленти - сечење

led ленти флексибилни водоотпорни

LED силиконски влакна - креирајте сопствено светло лого

светлечко лого - лед ленти

Разновидноста на LED лентите гарантира употребливост насекаде

LED светли банери

Карактеристики:

Плус висока осветленост
Плус ниска потрошувачка на енергија
Плус долг работен век
Плус лесна инсталација
Плус флексибилност
Плус отпор
Плус водоотпорен
Плус Отпорност на УВ
Плус различни опции на бои
Плус разноврсна употреба

Спецификации:

Материјал: првокласен „еколошки“ силикон, отпорен на УВ
Отпорност на вода: IP68
Димензии: 6x12 mm или 8x16 mm
Напојување: DC 12V
LED светла: тип SMD2835
Број на светилки: 120 парчиња на 1 метар
Пакување: 5 метри LED лента
Работна температура: од -20 до + 60 ° C
Минимална должина за сечење на лентата: 2,5 cm
Потрошувачка: 10 W (ват/метар)
Минимална должина за виткање: 8 см
Насока на свиткување: вертикално

Препорачана дополнителна опрема : 12V адаптер за напојување (мора да се купи одделно), пластични конектори и терминали, пластични и алуминиумски водилни шини, далечински управувачи за контрола на интензитетот на светлината или бојата

Содржина на пакетот:

1x5 метри LED светлосна лента со дебелина (6x12mm или 8x16mm) можете да изберете во варијантата на производот
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

100%