Извор на напојување за LED лента - 60W DC12V

Код: 79-025
1 798 ден Цена без ДДВ: 1 499 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Извор за напојување за LED ленти - 60W DC12V со IP67 сертификат - што значи отпорност на прав и зголемена отпорност на вода.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Извор за напојување за LED ленти - 60W DC12V со IP67 сертификат - што значи отпорност на прав и зголемена отпорност на вода. Напојувањето е дизајнирано за употреба со силиконски флексибилни LED ленти и бара професионална инсталација. Приклучени се на електрична мрежа (230V). Тие се особено погодни за вградена монтажа, но неопходно е да се обезбеди доволно снабдување со воздух за ладење. Пакетот не вклучува кабли, а самото напојување мора да биде заштитено од контакт со проводни делови.


Поединечни должини на влакна и соодветен тип на извор:

1. За должина на ЛЕД еднобојна силиконска лента до 5 m, LED извор 60W (потрошувачка на енергија 8W/1 метар)
2. За должина на LED RGB силиконски ленти до 5m, LED извор 100W (потрошувачка на енергија 12W/1 метар)

Технички спецификации:

Тип на напојување: вклучено
Примена: LED
Тип на напојување: извор на напојување
Моќност/перформанси: 60W
Излезен напон: 12V DC
Излезна струја: 5А
Напојувачки напон: 100-240V
IP отпор: IP67
Заштита: од преоптоварување, пораст на напонот, краток спој
Работна температура: -30/75 степени
Електрично поврзување: проводен 600 mm
Број на излези: 1
Димензии: 162,5 x 42,5 x 32 mm
Тежина: 400гр

Содржина на пакетот:

1x напојување 60W DC12V
1x прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена