Шах за три - 3 димензионална тркалезна шаховска табла за 3 лица (шах за 3 мажи) со  55 cm дијаметар

Код: 11-554
3 224 ден Цена без ДДВ: 2 686 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Шах за тродимензионална тркалезна шаховска табла за 3 лица (шах за 3 мажи) со пречник од 55 cm​ е фантастичен изум за љубителите на шахот.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Шах за тродимензионална тркалезна шаховска табла за 3 лица (шах за 3 мажи) со дијаметар од 55 cm е фантастичен изум за љубителите на шахот. Благодарение на него, можете да ги докажете вашите сили во шахот на двајца противници одеднаш. Кружниот шах ќе биде уште повозбудлив и ќе можете да играте со најмногу 2 играчи во исто време. Вклучува бела, сива и црна страна со која можете да си играте.

Кружен шах за 3 играчи (лица)

Кружен шах за 3 играчи (лица)

Промена во изгледот, но истите правила

Шаховската табла е со кружна форма, но правилата не се променети. Додаден протокол што треба да се следи за да се одржи редот помеѓу границите на тимот. Има линии низ целата табла кои едноставно ги водат вашите фигури на дијагонално движење.

кружен шаховски кружен 3 лица маж

Изненадување на крајот

Додадениот трет играч носи бесконечна количина на сложеност на играта. Секогаш ќе се борите на два фронта и никогаш нема да знаете како ќе испадне играта. Еден неочекуван потег и може да изгубите сè. Можете да завршите во шах со двајца играчи, па дури и сами да матирате двајца. Идеален за пријателски состаноци. Напнатоста од нормална шаховска партија уште повеќе ќе се множи. Овој шах за 3 лица е идеален за сите љубители на друштвени игри кои се уморни од обичниот шах или сакаат да пробуваат нови работи. Можете да го подарите и да ги израдувате вашите најблиски.


Спецификација:

  • Со траектории за секој потег
  • Совршено за играње со пријателите
  • Идеален е и за подарок за љубителите на друштвени игри
  • Материјал: пластика и картон
  • Димензии на таблата за игра: ø 55 cm
  • Тежина: 870 грама


Содржина на пакетот:

1x тркалезна шаховска табла
16x бели фигури
16x сиви фигури
16x црни фигури

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

100%