ДРВЕН сечач за колбаси - двојно сечило од не'рѓосувачки челик

Код: 11-402
2 418 ден Цена без ДДВ: 2 015 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

ДРВЕН сечач за колбаси - двојно сечило изработено од нерѓосувачки челик. Идеален за различни јадења, од салати до сендвичи со салама, тостови до пица.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

ДРВЕН сечач за колбаси - двојно сечило изработено од нерѓосувачки челик. Идеален за различни јадења, од салати до сендвичи со салама, тостови до пица. Рачниот секач за салама или колбаси има сечило од нерѓосувачки челик со два рабови. Ова го прави сечилото поостро и лесно се сече преку месото, зеленчукот и сирењето. Дали треба брзо да исечете салама или зеленчук во вашата кујна? Сечачот за салама е вистинската алатка за тоа.

Оваа корисна машина за сечење кујна е идеална за сечење зеленчук и месни производи како што се салама, колбаси, сирење или зеленчук . Сепак, не грижете се за безбедноста, машината за сечење колбаси има инсталирана безбедносна брава за да избегнете непријатни незгоди.

Кујнската машина за сечење салами ќе се грижи за рамномерно исечените парчиња колбас или салама.

машина за сечење колбаси - кујнски помошник за сечење колбаси

Кујнскиот сечач за колбаси може брзо и прецизно да ги исече колбасите, тој е одличен помошник за кујната. Секачот за колбаси или салама е направен од гумено дрво со сечило од нерѓосувачки челик , се сече побрзо и со помал напор од кујнскиот нож. Погоден е и за сечење на суво месо.

Има безбедносна брава, само извлечете ја иглата пред да ја исечете, како и при чистење на сечачот. Дрвениот кујнски секач е дизајниран да содржи отвор за вашата рака, така што лесно може да се справите со исечената содржина без никаков напор, само исечете го со едноставно движење напред-назад. Секачот за колбаси е пренослив и можете да го понесете со себе на одмор, викендица или на пикник во природа.

Сечачката салама има дрвен VINTAGE стил и совршено се вклопува во секоја кујна.

кујнски сечач - режење салама

Плус Корисна машина за сечење колбаси, салама, сирење, зеленчук, овошје и друго
Плус Безбедносна брава - спречува непријатни несреќи
Плус Двојно сечило од нерѓосувачки челик - издржлив и сигурен
Плус Вклучува заштитна игла

Карактеристики:

Материјал: Изработен од цврсто гумено дрво, нож од нерѓосувачки челик
Димензии на производот: 30 x 19 x 12 cm
Тежина: 678 грама

Предупредување:
По миењето, исушете го сечачот на воздух. Не го натопувајте долго во вода. Во спротивно, брзо ќе се оштети.
Поради остриот нож, внимавајте при работа и не го ставајте сечачот во близина на деца.

Содржина на пакетот:

1x дрвен сечач
1x прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

97%