RGB квадратно светло Smart 7x (20x20cm) - LED Twinkly Squares RGB + BT + WiFi

Код: 78-081
14 818 ден 9 858 ден Цена без ДДВ: 8 215 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

RGB квадратно светло Паметно за ѕид 7x (20x20cm) 8x8 = 64 пиксели - LED Twinkly Squares + Bluetooth + WiFi со контрола преку APP.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

RGB квадратно светло Smart за ѕид 7x (20x20cm) 8x8 = 64 пиксели - LED Twinkly Squares + Bluetooth + WiFi со контрола преку APP. Овој револуционерен LED светлосен ланец носи уникатна светлосна декорација во нашите домови користејќи ја најновата технологија. Светлата се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна со Android, iOS . Овој пакет содржи контролер - Wi-Fi/Bluetooth конекција и контрола и 7 светлосни квадрати, секој со димензии 20x20cm. На секој квадрат има 64 LED светла од 8x8 пиксели. Прилагодливи RGB светла од II. генерација Twinkly Squares.

Уникатен LED светло квадрат за боја на ѕид RGB - LED Twinkly Squares 7x64 парчиња LED

програмибилни квадрати со треперење

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Лентата е дизајнирана за внатрешна употреба - IP20 заштита .

LED светло декоративни квадрати - TWINKLY SQARES (64 парчиња светла на еден квадрат)

блескав квадрат на ѕидот

Светлосната лента се состои од 64 парчиња LED светла погодни за секоја декорација. RGB диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

Прекрасна светлосна декорација - поставете ги вашите сопствени бои, анимации и мотиви на LED светла заедно за повеќе LED уреди

предводена сјае плоштад

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Дали сакате да имате светлосен ланец на ѕидот, рамка во боја и LED светилка на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

лед светло ѕид декорација

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

предводена паметен квадрат на ѕидот сјае

Универзален украс на LED светло контролиран преку мобилна апликација за Android и iOS

twinkly мобилна апликација

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките

twinkly апликацијаконтрола на светлата преку мобилен телефонwifi led лента

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашата светлосна декорација ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Достапни се голем број шеми и теми за избор на „прикажување по музика“, кои можат да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика

Карактеристики:

Плус 64 LED диоди на еден квадрат
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB светло - скала 16 мил. бои
Плус Универзална употреба
Плус 7 LED квадрати во пакувањето


Спецификација:

Модел: TWQ064STW-07-BEU
Број на диоди: 64 на еден квадрат
Трајност: IP20
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Димензии на осветлениот дел: 20x20cm
Тип на LED: RGB
Траење на сијалицата: над 30.000 часа


Содржина на пакетот:

7x LED светло квадратно со 64 диоди
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена