Декорации за тело + коса + брада - Блескава биоразградлива блескава прашина 10гр (тиркизна)

Код: 88-273
1 178 ден 992 ден Цена без ДДВ: 826 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Декорации за тело + коса + брада - Блескава биоразградлива блескава прашина 10гр (тиркизна) - идеална за забави, фестивали, прослави или други пригоди.

Заштита на купувачот

 • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
 • Гаранција за производите - 24 месеци
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Декорации за тело + коса + брада - Блескава биоразградлива блескава прашина 10гр (тиркизна) - идеална за забави, фестивали, прослави или други пригоди. Оваа блескава прашина ќе донесе малку сјај во вашиот живот. Ќе испорача блескав допир за секоја пригода или ноќ во градот. Од фестивали и концерти до свадби, рејвови, костими и ревии. Блескавата прашина дефинитивно ќе ве натера да се истакнете во мешавина на бои.

Сјајни украси за тело и лице, коса, брада - Сјај сјај

Сјајни украси за тело и лице, коса, брада - Сјај

Блеснете каде и да посакате

Мултиобоената сјајна прашина за различни прилики има највисок достапен квалитет и е биоразградлива . Светлите блескави додаваат допир на сјај на вашата кожа и се совршени за фестивалски аутфити, како и за секојдневна употреба. Блескавите се лесни за нанесување и погодни за сите типови кожа.

блескава прашина зелена на телото блеска искра

Премиум Квалитет

Највисоката класа на обоени светки обезбедува лесна употреба на кожата и долготрајни резултати . Сите светки се биоразградливи, вегански и нетоксични - безбедни за вас и за околината. Еколошката мешавина за прашина од сјај е совршен начин за додавање дополнителен сјај без јаглерод.

блескави украси за тело пенлив ефект

Разновидна употреба

Сјајната прашина се користи во козметиката за да ги осветли лицето, очите и ноктите или само да ги направи да светат. Може да се користи и во уметноста за украсување чаши, додатоци или за додавање боја и текстура на производите . Малите, светло обоени честички често се лепат на облеката, кожата и мебелот.

блескави орнаменти на телото во косата на кожата на лицето

Спецификација:

 • Боја: тиркизна
 • Веган
 • Биоразградливи
 • Широк опсег на употреба
 • Без пластика!
 • 100% пакување без пластика
 • Одржливи и рециклирани материјали
 • Нашиот Glitter е одличен за сите типови кожа, особено за чувствителна кожа и бебешка кожа
 • Bio Glitter е лесен и дише во споредба со пластичниот сјај
 • Нема тестирање на животни


Содржина на пакетот:

1x прашина од тиркизна сјај 10гр

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена