Временска прогноза на глобусот - метеоролошка декорација со стаклена бура

Код: 11-528
3 658 ден 3 038 ден Цена без ДДВ: 2 531 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Временска прогноза на глобус - метеоролошката декорација со предикторски стаклен стаклена бура​ барометарот реагира на времето на мистериозен начин. Декорацијата се користи на бродови од 1750 година.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Временска прогноза на глобусот - барометарот за метеоролошка декорација со стаклена бура реагира на времето на мистериозен начин. Декорацијата се користи на бродови од 1750 година. Дури ја користел Чарлс Дарвин за да го предвиди времето кога бил на пат кон островите Галапагос. Кристалите ја менуваат формата во зависност од моменталното време.

Временска прогноза - Стаклен глобус на маса

стаклен глобус за временска прогноза

Временска прогноза скриена во глобус - Ставете ја земјината топка покрај прозорецот

Кога ќе се видат кристалите, може да се очекува влажно и магливо време. Облачно стакло со мали кристали ќе му каже на Чарлс Дарвин дека доаѓа бура, а чисто стакло би значело ведро време. Декоративните очила на земјината топка реагираат и на атмосферските промени . Чашите за бура најдобро функционираат кога се ставаат во близина на прозорец и се оставаат да седат 2 недели. Имајте на ум дека овој многу убав украс не е секогаш 100% точен барометар, но ниту метеоролог!

временска прогноза временска глобус барометар

Прекрасна амбалажа и за подарување

Метеоролошка стаклена декорација Glóbus има уникатно прекрасно пакување кое ќе се истакне на полиците во дневната соба или работната соба. Земјината топка е поставена на луксузен стаклен штанд. Декорацијата ќе биде прекрасен подарок за вашите најблиски, ќе ги маѓепса на прв поглед.


Спецификација:

  • Луксузно пакување
  • Користена од Чарлс Дарвин
  • Реагира на временските услови
  • Материјал: стакло и течност
  • Димензии на производот: 14,5 x 10 x 19 cm
  • Тежина: 442 грама


Содржина на пакетот:
1x Стаклена декорација на метеоролошкиот глобус

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

96%