Сет за глобус за виски со брод - 1 гарафа за виски + 2 чаши и 9 камења

Код: 11-509
6 758 ден 6 138 ден Цена без ДДВ: 5 115 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Комплет декантер за виски глобус со брод - 1 гарафа за виски + 2 чаши и 9 камења. Вискито поставено во форма на глобус поставено на дрвена основа.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Комплет декантер за виски глобус со брод - 1 гарафа за виски + 2 чаши и 9 камења. Комплетот виски во форма на глобус поставен на дрвена основа луксузно ќе го надополни просторот во секоја соба во куќата. За разлика од обичните комплети, гарафата во форма на глобус е рачно изработено уметничко дело . Рачно дуваното стакло е украсено со карта на светот, а во внатрешноста на земјината топка се наоѓа модел на бродот. Комплетот виски изгледа одлично кога е полн, но и кога е празен.

виски глобус сет декантер за виски

Луксузен и совршен дизајн на комплетот

Сетот виски не е наменет само за прикажување, туку е и доволно голем за да собере 850 ml од вашиот омилен пијалок. Карафата е изработена од кристално чисто, лесно, зацврстено стакло. Доаѓа со две чаши и гумен затворач за гарафата, што обезбедува одлично херметички затворање . Чашите се поставени на дрвена основа дизајнирана и изработена по мерка. Основата овозможува непречено ротирање на гарафата за прекрасно прикажување на мапата на светот.

виски сет во форма на глобус

Додатоци го прават комплетот уште посовршен

Комплетот го прави сервирањето бурбон или виски совршено искуство. Покрај стаклена гарафа и 2 чаши, комплетот вклучува и инка од нерѓосувачки челик, затворач за гарафа, маша за мраз и 9 парчиња ледени камења складирани во кадифена кеса. Инката ќе ви помогне да го истурите омилениот пијалок во гарафата, а машата ќе ви овозможи лесно ракување со ледените камења.

глобус за декантер за виски сет со брод

Стилски и елегантен подарок

Благодарение на прекрасниот дизајн, оваа глобусна гарафа ќе биде одличен подарок за речиси секој што сака да ужива во својата омилена чаша виски. Загарантирана е да создаде одлична атмосфера за време на прослава или за време на состаноци и ќе биде во центарот на вниманието во секоја просторија.

виски гарафа глобус со брод


Спецификација:

  • Материјал: стакло, дрво
  • Димензии на производот: 21 cm висина (составен), 8 x Ø8,5 cm (стакло), Ø13 cm (глобус)
  • Димензии на пакувањето: 24,5 x 15,5 x 38,5 cm
  • Тежина: 908 грама

Содржина на пакетот:

1x гарафа
2x чаши со глобус
1x клешти за мраз
1x инка од не'рѓосувачки челик
1x кадифена кеса
9 x виски камења

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена