Риболов прачка со пенкало - минијатурна телескопска прачка за риболов со микро пенкало со должина до 1 m

Код: 11-499
2 418 ден Цена без ДДВ: 2 015 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Риболов со пенкало - бандера за риболов со микро пенкало минијатурна најмалата телескопска џебна шипка со должина до 1 m - комбинација на прачка и ролна.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Риболов со пенкало - бандера за риболов со микро пенкало минијатурна најмалата телескопска џебна шипка со должина до 1 m - комбинација на прачка и ролна, лесно се вклопува во џебот и секогаш ќе ви биде при рака. Може да се продолжи и потоа да достигне должина до 1 метар. Можете да ја користите прачката каде и да сте, таа секогаш ќе биде одлична алатка за опуштање покрај вода. Ако сакате риболов и не сакате да носите тешка опрема со себе, оваа прачка е вистинската за вас.

Мини пенкало за риболов со макара во пенкало - телескопско до 1 метар

Мини пенкало за риболов со макара во пенкало - телескопско до 1 метар

Идеален за патување

Телескопската прачка ќе биде совршена за неочекувани можности за риболов. Со неговата превиткана големина, можете да го носите и користите насекаде, без разлика дали сте на одмор или кога патувате во природа за авантура. Идеален е за одмор во мирна атмосфера покрај површината на водата.

прачка и макара за пенкало

Комбинација со прачка и ролна за пенкало

Стилскиот дизајн на риболовната прачка овозможува лесен транспорт во патна торба или поголем џеб. Можете лесно да го чувате во преградата на автомобилот, секогаш ќе го имате при рака. Идеален е и како подарок за аматери рибари, љубители на риболов или професионалци.

комбинација на прачка и ролна за пенкало

Лесен за користење


Многу лесно можете да го земете риболовниот стап и можете да одите на риболов. Прво ја продолжувате шипката, ја поврзувате макарата и ја навојувате линијата. Потоа додавате мали тегови, подготвена мамка и можете да почнете да фаќате риба. Со прачката може да се фати риба со тежина до 2,5 кг.

Спецификација:

  • Отстранлив калем
  • Материјал: алуминиум и метални делови
  • Кога е во преклопен статус: 20 cm
  • Продолжување до 1 метар
  • 20 метри риболов линија
  • Димензии на пакувањето: 24,5 x 4,5 x 11 cm
  • Тежина: 115 грама


Содржина на пакетот:

1x телескопска прачка
1x месингана ролна што се отстранува
1x риболов линија
3x тежини
1x плови
1x мамка за риболов
3x челични куки

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена