Предвидувач за временско стакло од бура и барометар во форма на капка

Код: 11-459
3 658 ден 3 038 ден Цена без ДДВ: 2 531 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Предвидувач за временско стакло од бура и барометар во форма на капка — временска прогноза. Врз основа на притисокот и атмосферските промени, предвидува временска прогноза

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Предвидувач за временско стакло од бура и барометар во форма на капка - временска прогноза. Овие уникатни и украсни очила за бура ќе реагираат на атмосферските временски промени на мистериозен начин и се користат на бродовите од 1850-тите. Дури и Чарлс Дарвин го користел за да го предвиди времето кога бил на пат кон Галапагос. Кристалите ќе ја менуваат формата во зависност од моменталното време. Можно е да се очекува влажно и магливо време кога се видливи кристали. Заматеното стакло со мали кристали ќе му каже на Чарлс Дарвин дека бурата е на пат, а чистото стакло ќе значи ведро време.

Врз основа на притисокот и атмосферските промени, предвидува временска прогноза

временска стаклена бура предвидувач- голем пад - временска прогноза

Овие украсни очила ќе одговорат на атмосферските промени . Сите тие имаат свој прекрасен уникатен облик и држач кој одлично би изгледал на вашите полици. Капките се ставаат на убав дрвен постамент и можат да се стават насекаде. Капката од олујното стакло најдобро функционира кога се става во близина на прозорец и се остава да се таложи 2 недели.

временска прогноза и прогноза за барометар од бура стакло


Карактеристики на производот:

Луксузно пакување
Убав дрвен пиедестал
Временска прогноза
Стаклената капка се става на убав дрвен држач

Спецификација:

Материјал: стакло и дрво
Димензии мало стакло: 8 x 8 x 13,5 cm
Димензии големо стакло: 11,5 x 11,5 x 22 cm
Тежина на мало стакло: 311 грама
Тежина на големо стакло: 740 грама
Материјали: стакло, дрво и течност

Содржина на пакетот:

1x Бура стакло - голем пад

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

95%