Гарафа и чаши за виски на дрвен држач - комплет виски кристален глобус + 2 чаши и 9 камења

Код: 11-458
7 998 ден Цена без ДДВ: 6 665 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Карама и чаши за виски на дрвен држач како глобус - луксузен комплет за виски кристали на подарок + 2 чаши и 9 камења​ во кадифена кеса.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Виски гарафа и чаши на дрвен држач како глобус - Подарок луксузен комплет виски кристал + 2 чаши и 9 камења​ во кадифена кеса. Додатоци што ќе го направат сервирањето виски или бурбон искуство! Комплетот вклучува и инка од не'рѓосувачки челик и маша за мраз . Со прекрасен сет на декантери и хармоничен сет на глобус чаши, ќе ја збогатите секоја соба. За разлика од обичните гафови, комплетот е рачно изработено уметничко дело. Рачно дуваното стакло содржи светска мапа со брод внатре.

Чашите се поставени на дрвен постамент дизајниран по нарачка. Овој комплет изгледа одлично и кога е полн, но и кога е празен. Комплетот виски не е само за прикажување, тој е доволно голем за 850 ml од вашиот омилен пијалок и доаѓа со две чаши и затворач за гарафа што обезбедува херметички затворање. Благодарение на прекрасниот дизајн, овој комплет ќе биде одличен подарок за речиси секој што сака пијалок и ќе биде одличен совет за подарок без разлика дали сте маж или жена за Денот на вљубените, Божиќ или роденден.

Сетови за виски - Луксузен стаклен глобус + чаши + ледени камења + клешти и додатоци

глобус декантери за виски - чаши за комплет виски

Додатоци што ќе го направат сервирањето виски или бурбон искуство! Комплетот вклучува стаклена гарафа, 2 стаклени чаши за виски, инка од нерѓосувачки челик, затворач за гарафа, маша за мраз и 9 парчиња ледени камења во кадифеен џеб. Карфата и чашите се направени од кристално чисто, лесно, калено стакло . Елегантниот црн џеб содржи 9 парчиња ледени камења и клешти за ракување со камења. Мала инка од нерѓосувачки челик ќе ви помогне повторно да го наполните вашиот омилен пијалок во гарафата. Со капацитет од 850 ml и кристално чиста стаклена конструкција, тој е совршен начин за складирање и послужување на вашиот омилен пијалок. Благодарение на прекрасниот дизајн, овој комплет ќе биде одличен подарок за секој кој сака пијалок и подготвува одлична атмосфера за време на прослава или состанок, или само да се опушти.

Карафи со виски - изненадете го вашето семејство и воодушевете ги пријателите со овој луксузен сет виски

Глобус декантер комплет за пијалоци виски рум бурбон

Одличен совет за подарок за Денот на вљубените, Божиќ или роденден.

виски гарафа + чаши подарок сет глобус дизајн

Стилски и елегантен комплет - додаток за секој дом, канцеларија, домашен бар или викендица

Сет за стаклена декантер за виски со додатоци глобус

Спецификации:
Волумен: 850 ml
Материјал: стакло, дрво
Димензии: 26 x 23,5 x 23,5 cm
Димензии на гарафата: 10 x 10 x 27 cm
Тежина: 1,4 кг
Содржина на пакетот:
1x гарафа
2x чаша
1x Маша за мраз
1x Џеб
9 x Ледени камења
1x инка од нерѓосувачки челик
1x Стаклен затворач за гарафа

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (1)

99%