Комплет калиграфски пенкала + постамент + мастило + тетратка - СЕТ за луксузен подарок

Код: 100-003
6 138 ден Цена без ДДВ: 5 115 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Комплет за пенкала со калиграфски + пиедестал + мастило + тетратка од еко кожа - е луксузен и уникатен подарок СЕТ е вистински скапоцен камен за сите уметнички срца и носталгичари.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Калиграфски комплет пенкала + пиедестал + мастило + тетратка од еко кожа - е луксузен и уникатен подарок СЕТ е вистински скапоцен камен за сите уметнички срца и носталгичари. Ова посебно пенкало ја носи убавината на ерата на минатото и ви овозможува да ја оживеете уметноста на калиграфијата со елегантен стил.

Сет калиграфски пенкало во комплет со тетратка од еко кожа и држач за пенкало

Калиграфско пенкало во комплет со тетратка и држач за пенкало
Исклучителен подарок за љубителите на пишувањето и винтиџ стилот

Античкото калиграфско пенкало е оригинална и стилска декорација која ќе привлече не само писатели, уметници и љубители на книги, туку и луѓе кои сакаат ретро работи. Неговата поставеност на работната маса е навистина исклучителна, бидејќи визуелно го проширува просторот и создава пријатна работна атмосфера. Со својата елеганција и историја, ова пенкало може да ја направи секоја канцеларија или студирање пријатна. Инспирирајте се од неговиот калиграфски шарм и влезете во светот на пишувањето со уникатен стил.

Античко пенкало со пердув подарок сет за калиграфски пенкала

Земете белешки, идеи и важни информации

Запишувањето мисли, идеи и важни белешки станува полесно со помош на тетратката која е дел од калиграфското пенкало. Оваа мала , пренослива алатка за пишување нуди широк опсег на можни намени. Може да послужи како дневник каде што можете да ги запишете вашите лични искуства, мисли и чувства. Покрај тоа, може да биде одличен помошник во организирањето на вашите задачи и планирањето на вашето време, каде што можете да креирате списоци со задачи и да го следите вашиот напредок. Тетратката обезбедува и простор за креативно пишување, цртање или скицирање , со што се овозможува слободно изразување на вашата креативност.

калиграфско пенкало со држач

Луксузен сет за подароци

Овој луксузен подарок сет вклучува пенкало со мастило за пишување со сино мастило и метална рачка на која е прикачен оригиналниот пердув и стилски метален држач. Заедно тие формираат стилски украс на секоја работна маса. Комплетот вклучува и практична тетратка и шише со сино мастило. Пенкалото исто така содржи висококвалитетна врвка, со која се пишува многу пријатно.

Луксузен сет за подароци калиграфски пенкало и бележник

Спецификација:

  • Метална верзија на пенкалото
  • Метална основа
  • Сино мастило

Содржина на пакетот:

1x Античко калиграфско пенкало со врвка
1x сино мастило
1x Метална основа
1x тетратка од еко кожа

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена