STEAMPUNK Комплет пенкала - пенкало со пердуви + 5 врвки - Ексклузивен сет за подарок

Код: 100-020
3 038 ден Цена без ДДВ: 2 531 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

STEAMPUNK Комплет пенкала - пенкало со пердуви + 5 врвки - Ексклузивен сет за подарок. Натопете го пенкалото со мастило во ексклузивен дизајн како оригинален и вреден подарок за секого.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

STEAMPUNK Комплет за пенкала - пенкало со пердуви + 5 врвки - Ексклузивен сет за подарок. Натопете го пенкалото со мастило во ексклузивен дизајн како оригинален и вреден подарок за секого. Ова посебно пенкало ја носи убавината на ерата на минатото и ви овозможува да ја оживеете уметноста на калиграфијата со елегантен стил.

Луксузно пенкало STEAMPUNK - подарок за маж или жена

Луксузно пенкало STEAMPUNK пердув - подарок за маж или жена

Исклучителен подарок за љубителите на пишувањето и винтиџ стилот

Античкото калиграфско пенкало е оригинална и стилска декорација која ќе привлече не само писатели, уметници и љубители на книги, туку и луѓе кои сакаат ретро работи. Неговата поставеност на работната маса е навистина исклучителна, бидејќи визуелно го проширува просторот и создава пријатна работна атмосфера. Со својата елеганција и историја, ова пенкало може да ја направи секоја канцеларија или работилница пријатна. Инспирирајте се од неговиот калиграфски шарм и влезете во светот на пишувањето со уникатен стил.

Сет за натопување мастило за пенкало за калиграфија

Уметничко изразување со 5 различни грла за пенкало за калиграфија

Калиграфијата е уметност која се родила од умешноста и страста за пишување. Античкото калиграфско пенкало му дава на калиграфот неограничена креативност и изразување. Со неговите 5 различни врвови, може да се постигне широк спектар на ефекти и стилови на пишување. Фините врвови овозможуваат прецизно и детално пишување, што е идеално за создавање тенки и нежни линии. Напротив, подебелите врвки нудат можност за создавање пошироки и поизразни букви, давајќи им на вашите калиграфски дела сила и израз.

сет панк со пердуви со пердуви за пенкало

Луксузен сет за подароци

Овој луксузен сет за подароци вклучува пенкало со мастило и метална рачка со оригинална врвка закачена на него. Заедно тие формираат стилски украс на секоја работна маса. Комплетот вклучува и стаклено шише со мастило. Пенкалото исто така содржи висококвалитетна врвка, со која се пишува многу пријатно. Но, во пакетот ќе најдете уште 5 врвови кои имаат различни широки врвови.

калиграфско пенкало со врвки

Спецификација:

  • Метална верзија на пенкалото
  • Мастило


Содржина на пакетот:

1x Античко калиграфско пенкало со врвка за потопување
5 x кратки за калиграфија
1x мастило

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена