Светска патувачка карта - светло дрво во боја 300 cm x 175 cm

Код: 66-016
27 218 ден Цена без ДДВ: 22 681 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Патувачка карта на светот во ексклузивен дизајн - боја на светло дрво. Оваа ѕидна дрвена карта како слика со димензии од 300 cm x 175 cm.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Патувачка карта на светот во ексклузивен дизајн - боја на светло дрво. Оваа ѕидна дрвена мапа како слика со димензии 300 cm x 175 cm (118 x69“) има ласерски врежани граници на држави, имиња на држави и има ЕКСТРЕМНО ПРЕЦИЗНА ОБРАБОТКА. Секое парче е рачно изработено, секој детал го поминал големо внимание при производството Целата карта на патување се состои од неколку дрвени делови кои можат да се поврзат со точност од милиметар.Тоа е како едноставна загатка.

Инсталирањето воопшто не е тешко, се што можете да најдете директно во пакувањето. Не е неопходно да се користи никаков лепак. Со приложениот шаблон можете прецизно да ги поставите поединечните континенти, а со приложената двострана леплива лента можете лесно да ја нанесете на ѕидот. Така, не треба да користите лепило, бидејќи може да предизвика оштетување на ѕидот. Секој може да се справи со инсталацијата.

3D ѕидните карти може да се користат како стилски додаток во секој ентериер, а секако имаат и едукативен ефект, бидејќи ја имате целата карта на светот секогаш пред вашите очи и сите географски информации при рака.

Дрвена мапа на светот која лесно може да се нанесе на ѕидот.

Светска патувачка карта на светло дрво во боја

Во дрвениот пакет со карти ќе најдете 1 дрвен компас, 2 дрвени чамци и 3 дрвени рамнини кои можете да ги залепите на ѕидот покрај мапата за да го истакнете впечатокот.

• Дрвената мапа е одличен подарок за вашата пријателка, девојка или семејство
• Одличен подарок за вашиот шеф, колеги или како додаток во канцеларијата
• Овие дрвени карти се изработени целосно рачно и се детално обработени
• Ефективен додаток во вашиот дом
• Подарок пакет на карта

Ласерски врежани национални граници и имиња на држави

Патување мапа на светот континенти боја светло дрво

Тип на карта:

Карта со имиња на држави и гранични линии + имињата на државите на САД, Канада и Австралија

Големини на карти и бои на дрво кои можете да ги најдете во нашата понуда:

М - 100х60 см, 1-1,2 кг
L - 150x90 cm, 2,1-2,3 kg
XL - 200x120 cm, 3,6-4 kg
XXL - 300x175 cm, 5-7 kg

Патувачка карта на светот од светло дрво со големина XL

Дебелина - 6 мм
Материјал - рачно изработен од дрво
Бојата на картата може малку да се разликува од бојата на сликата, бидејќи е направена од природно дрво

ИНСТАЛАЦИЈА

Лесно се инсталира за помалку од еден час бидејќи секое парче од картата има број кој одговара на шаблонот вклучен во приложеното упатство за инсталација.
Картата содржи специјална леплива лента која не ги уништува вашите ѕидови (но не се лепи на тапет).

Користете ги игличките за притискање - авиони или знамиња за да означите кое било место на картата.
(може да се нарача како додаток на картата)

карта за патување на ѕидот на пиновите на авионите од светло дрвопатувачка карта на ѕидот со иглички за притискање знамиња во боја светло дрво

Содржина на пакетот:

1x Дрвена светска мапа со големина 300 cm x 175 cm (118“x69“) - расклопена на поединечни парчиња
1x Шаблон за правилно поставување на картата
1x Комплет двострана селотејп лента за монтирање на ѕид
1x Инструкции за инсталација

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена