Светски споменици 15 парчиња - притисни иглички на дрвени карти

Код: 66-056
2 480 ден Цена без ДДВ: 2 066 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Светски споменици Комплет 15 парчиња - иглички за туркање на дрвени карти. PUSHPINS - споменици како што се светските чуда

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Светски споменици Комплет 15 парчиња - иглички за туркање на дрвени карти. PUSHPINS - спомениците како што се светските чуда се користат за обележување на вашите омилени згради на вашата ѕидна карта на светот , имајте ги вашите споменици пред вашите очи. Дали отсекогаш сте се восхитувале на величественоста на АЈФЕЛОВАТА КУЛА или повеќе ви се допаѓа гордоста на азискиот континент - ГОЛЕМИОТ КИНЕСКИ ЅИД или симболот на новиот свет - американската СТАТУА НА СЛОБОДАТА ? Сите овие споменици и многу повеќе ќе ги најдете во овој сет. Дрвените карти се многу естетски и популарен додаток на вашата куќа/стан, канцеларии или деловни простории. Тие веќе изгледаат оригинално, но со помош на овие иглички ќе им дадете посебен карактер . Прецизната обработка на минијатурите на овие светски познати градби сигурно ќе го привлече вниманието на сите во вашата околина.

ТОП споменици изградени од човек на вашата мапа.

споменици и знаменитостиСветски конструкции и згради со притисни пинови

Детална и исклучително квалитетна обработка на најпознатите светски градби - од дрво.

притисни иглички на дрвена картасклекови споменик - за дрвена карта

Во овој сет ќе ги најдете следните светски градби:

Колосеумот - урнатините на голем амфитеатар во централниот дел на Рим - моментално е архитектонска доминантна точка на Рим.
Ајфеловата кула - е метална конструкција изградена на Шан де Марс во близина на Сена во Париз, во времето на нејзината изградба била највисоката зграда во светот.
Саграда Фамилија - е масивна базилика во Барселона, која се гради од 1882 година. Нејзиното очекувано завршување е закажано за 2026 година - по повод прославата на 100-годишнината од смртта на архитектот на овој храм, Антонио Гауди.
Бург Калифа - е облакодер во градот Дубаи во Обединетите Арапски Емирати, по завршувањето во 2010 година стана незаменлива највисока зграда во светот.
Пагода - ознака за источноазискиот тип на храм, што се користи за зачувување на светите остатоци, секој кат има лизгачки покрив.
Кривата кула во Пиза - кога зградата стигнала до третиот кат и висина од 11 метри, прстенестата основа се навалила на страна за точно 15 см. Писано се обиде да го избалансира навалувањето на четвртиот кат, но не успеа.
Биг Бен - името „Биг Бен“ најчесто се користи за целата кула, но всушност тоа е името на најголемото ѕвоно во кулата, ова ѕвоно секогаш ѕвони на секој час.
Пирамиди - биле изградени како гробници на античките владетели и нивните семејства, особено за време на Старата и Средната империја.
Зградата на парламентот во Унгарија - е еден од националните симболи на Унгарија и една од најстарите владини згради во Европа. Од 1989 година, таа стана и симбол на враќањето на Унгарија кон слободата и демократијата.
Кинескиот ѕид - е стар фортификациски систем кој се протега низ северна Кина, изграден за време на династијата Минг и достигнува 8.850 километри.
Таџ Махал - ова е мавзолеј во Агра, Индија. изграден од Шах Јахан во спомен на неговата сопруга Мумтаз Махал, 28 различни видови скапоцени камења и скапоцени камења беа поставени во мермер.
Мачу Пикчу - познат и како Изгубениот град на Инките, е град создаден од Инките, на 2430 метри надморска височина на планински гребен над долината Урубамба во Перу.
Статуа на слободата - Њујорк. поединечни делови од самата статуа се направени во Франција под водство на скулпторот Фредерик Огист Бартолди. За американската нација тоа е симбол на слободата.
Операта во Сиднеј - нејзиниот градител е инспириран од мотиви од природата, обликувана е од школки или лебеди кои сакаат да полетаат. Најпознатата зграда во Австралија.
Статуа на Исус Христос - (Христос Спасителот). Се наоѓа на 700 метри висок рид Корковадо - Рио де Жанеиро, Бразил. Неговата висина е 30 метри, го прикажува Христос со раширени раце, овој гест требаше да изрази сочувство и радост од независноста.
Содржина на пакетот:
15x пинови кои ги прикажуваат најпознатите згради во светот
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена