Светска мапа за деца 2Д карта од дрво со животни на ѕидот - СИНА 200x120cm

Код: 66-053
22 258 ден Цена без ДДВ: 18 549 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Светска мапа за деца 2D карта од дрво со животни на ѕидот - СИНА 200x120cm​ е совршен додаток во детската соба на момче или девојче.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Светска мапа за деца 2Д карта од дрво со животни на ѕид - СИНА 200x120cm​ е совршен додаток во детската соба на момче или девојче. Дајте им чувство дека целиот свет лежи пред нивните нозе. Има ласерски гравирани КОНТИНЕНТИ. Навистина има ЕКСТРЕМНА ПРЕЦИЗНА ОБРАБОТКА. Секое парче е рачно изработено, секој детал поминал на големо внимание при производството. Целата 2Д мапа на патување на ѕидот се состои од неколку дрвени делови кои можат да се поврзат со точност од милиметар. Тоа е како едноставна загатка.  

Поединечните делови се рачно обоени со специјална дамка од дрво во нијанси на РОЗЕВА боја која потсетува на соба на принцеза и имаат дебелина од 5 mm до 6 mm. 2D мапите на ѕидот се соодветен стилски додаток на секој ентериер и секако изгледаат едукативно, бидејќи секогаш ќе ја имате целата мапа на светот пред вашите очи и прикажува портрети на животни кои всушност живеат во областите.

Дрвена карта во детската соба - детска соба на мапа на светот

Светска мапа за деца

Инсталирањето воопшто не е тешко, се што можете да најдете директно во пакувањето. Не е неопходно да се користи никаков лепак. Со приложениот шаблон можете прецизно да ги поставите поединечните континенти и со приложената двострана леплива лента можете лесно да ја нанесете на ѕидот. Така, не треба да користите лепило, бидејќи може да предизвика оштетување на ѕидот. Секој може да се справи со инсталацијата.

2Д дрвена светска мапа која лесно може да се нанесе на ѕидот.

мапа на светот детска соба

Дрвената мапа е одличен подарок за сите деца
• Овие дрвени карти се изработени целосно рачно и се детално обработени
• Ефективен додаток во вашиот дом
• Подарок пакет на карта

Светска мапа за деца 2D дрвена

дрвена карта на ѕидот 2D континенти

ИНСТАЛАЦИЈА

Лесно се инсталира за помалку од еден час бидејќи секое парче од мапата има број кој одговара на шаблонот вклучен во приложеното упатство за инсталација.
Картата содржи специјална леплива лента која не ги уништува вашите ѕидови (но не се лепи на тапет).

Користете ги игличките за притискање - авиони или знамиња за да означите кое било место на картата.
(може да се нарача како додаток на картата)

дрвена карта на ѕидот - притисни иглички авионидрвена карта на ѕидот - притисни иглички знамиња

Содржина на пакетот:

1x 2D дрвена светска мапа со големина 200 cm x 120 cm (79“x47“) - расклопена на поединечни парчиња
1x Шаблон за правилно поставување на картата
1x Комплет двострана селотејп лента за монтирање на ѕид
1x Инструкции за инсталација

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена