Мапи за деца 2Д дрвена карта на ѕид - РОЗЕ 150x90cm

Код: 66-049
18 538 ден Цена без ДДВ: 15 449 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Мапи за деца 2Д дрвена мапа на ѕид - РОЗЕ 150x90cm​. Детска карта од дрво со животни како совршена декорација.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Мапи за деца 2Д дрвена мапа на ѕид - РОЗЕ 150x90cm​. Детска карта од дрво со животни како совршена декорација. Совршен додаток во детската соба на вашата мала принцеза или ученичка - дајте им чувство дека целиот свет лежи пред нивните нозе. Има ласерски гравирани КОНТИНЕНТИ. Навистина има ЕКСТРЕМНА ПРЕЦИЗНА ОБРАБОТКА. Секое парче е рачно изработено, секој детал поминал на големо внимание при производството. Целата 2Д мапа на патување на ѕидот се состои од неколку дрвени делови кои можат да се поврзат со точност од милиметар. Тоа е како едноставна загатка.  

Поединечните делови се рачно обоени со специјална дамка од дрво во нијанси на РОЗЕВА боја која потсетува на соба на принцеза и имаат дебелина од 5 mm до 6 mm. 2D мапите на ѕидот се соодветен стилски додаток на секој ентериер и секако изгледаат едукативно, бидејќи секогаш ќе ја имате целата мапа на светот пред вашите очи и прикажува портрети на животни кои всушност живеат во областите.

Дрвена детска мапа на ѕид - Едукативна мапа за деца

Мапи за деца розова боја

Инсталирањето воопшто не е тешко, се што можете да најдете директно во пакувањето. Не е неопходно да се користи никаков лепак. Со приложениот шаблон можете прецизно да ги поставите поединечните континенти, а со приложената двострана леплива лента можете лесно да ја нанесете на ѕидот. Така, не треба да користите лепило, бидејќи може да предизвика оштетување на ѕидот. Секој може да се справи со инсталацијата.

2Д дрвена светска мапа која лесно може да се нанесе на ѕидот.

детска светска мапа на ѕидот

Дрвената мапа е одличен подарок за сите деца
• Овие дрвени карти се изработени целосно рачно и се детално обработени
• Ефективен додаток во вашиот дом
• Подарок пакет на карта

Светска мапа за деца 2D дрвена

мапа на светот за деца 2d

ИНСТАЛАЦИЈА

Лесно се инсталира за помалку од еден час бидејќи секое парче од картата има број кој одговара на шаблонот вклучен во приложеното упатство за инсталација.
Картата содржи специјална леплива лента која не ги уништува вашите ѕидови (но не се лепи на тапет).

Користете ги игличките за притискање - авиони или знамиња за да означите кое било место на картата.
(може да се нарача како додаток на картата)

дрвена карта на ѕидот - притисни иглички авионидрвена карта на ѕидот - притисни иглички знамиња

Содржина на пакетот:

1x 2D дрвена светска мапа со големина 150 cm x 90 cm (59”x35”) - расклопена на поединечни парчиња
1x Шаблон за правилно поставување на картата
1x Комплет двострана селотејп лента за монтирање на ѕид
1x Инструкции за инсталација

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена