3Д мапи на ѕид - дрвена мапа 150 cm x 90 cm

Код: 66-018
21 638 ден 16 678 ден Цена без ДДВ: 13 899 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

3D мапи на ѕид во ексклузивен дизајн. Оваа 3D светска карта од дрво како слика со димензии од 150cm x 90cm.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

3D мапи на ѕид во ексклузивен дизајн. Оваа 3D светска дрвена мапа како слика со димензии 150cm x 90cm (59”x35”) има ласерски врежани граници на држави, имиња на држави и има ЕКСТРЕМНО ПРЕЦИЗНА ОБРАБОТКА. Сите имиња на држави, градови и така натаму се на англиски јазик. Секој Едно парче е рачно обработено, секој детаљ ја поминал големата грижа при производството Целата 3Д мапа на патување на ѕидот се состои од неколку дрвени делови кои можат да се поврзат со точност од милиметар.Тоа е како едноставна загатка. Картата е направена од повеќе слоеви дрво, кои се залепени рачно еден на друг. Поединечните делови се рачно обоени со специјална дамка од дрво - 5 бои, а имаат дебелина од 6 mm до 18 mm.

Картата е направена од повеќе слоеви дрво, кои се рачно обоени со специјална дамка од дрво во 5 бои.

рачно обоена 3Д мапа на светот на ѕидот

Инсталирањето воопшто не е тешко, се што можете да најдете директно во пакувањето. Не е неопходно да се користи никаков лепак. Со приложениот шаблон можете прецизно да ги поставите поединечните континенти, а со приложената двострана леплива лента можете лесно да ја нанесете на ѕидот. Така, не треба да користите лепило, бидејќи може да предизвика оштетување на ѕидот. Секој може да се справи со инсталацијата.

3D ѕидните карти може да се користат како стилски додаток во секој ентериер, а секако имаат и едукативен ефект, бидејќи ја имате целата карта на светот секогаш пред вашите очи и сите географски информации при рака.

3Д дрвена светска мапа која лесно може да се нанесе на ѕидот.

3Д дрвени мапи на светот на ѕидот

Во дрвениот пакет со карти ќе најдете 1 дрвен компас, 2 дрвени чамци и 3 дрвени рамнини кои можете да ги залепите на ѕидот покрај мапата за да го истакнете впечатокот.

• Дрвената мапа е одличен подарок за вашата пријателка, девојка или семејство
• Одличен подарок за вашиот шеф, колеги или како додаток во канцеларијата
• Овие дрвени карти се изработени целосно рачно и се детално обработени
• Ефективен додаток во вашиот дом
• Подарок пакет на карта

Ласерски врежани национални граници и имиња на држави

3D дрвени мапи на ѕидните континенти

Тип на карта:

Карта со имиња на држави и гранични линии + имињата на државите на САД, Канада и Австралија

Големини на карти и бои на дрво кои можете да ги најдете во нашата понуда:

М - 100х60 см, 1-1,2 кг
L - 150x90 cm, 2,1-2,3 kg
XL - 200x120 cm, 3,6-4 kg
XXL - 300x175 cm, 5-7 kg

3Д дрвени карти на ѕидот со големина L

Дебелина - 6 mm до 18 mm
Материјал - рачно изработен од дрво
Бојата на картата може малку да се разликува од бојата на сликата, бидејќи е направена од природно дрво

ИНСТАЛАЦИЈА

Лесно се инсталира за помалку од еден час бидејќи секое парче од картата има број кој одговара на шаблонот вклучен во приложеното упатство за инсталација.
Картата содржи специјална леплива лента која не ги уништува вашите ѕидови (но не се лепи на тапет).

Користете ги игличките за притискање - авиони или знамиња за да означите кое било место на картата.
(може да се нарача како додаток на картата)

3D дрвени мапи на ѕидот - авиони со пинови за туркање3Д дрвени мапи на ѕидот - знаменца со пинови

Содржина на пакетот:

1x 3D дрвена светска мапа со големина 150 cm x 90 cm (59“x35“) - расклопена на поединечни парчиња
1x Шаблон за правилно поставување на картата
1x Комплет двострана селотејп лента за монтирање на ѕид
1x Инструкции за инсталација

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (6)

100%