Голема светска карта - 3D дрвена карта на ѕидот - УРБАН 150 cm x 90 cm

Код: 66-029
19 778 ден 14 818 ден Цена без ДДВ: 12 349 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Голема светска карта - 3D дрвена карта на ѕидот - УРБАН 150 cm x 90 cm​. Луксузната ѕидна карта е одличен подарок за вашето момче, девојка или семејство.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Голема светска карта - 3D дрвена карта на ѕидот - УРБАН 150 cm x 90 cm​. Луксузната ѕидна карта е одличен подарок за вашето момче, девојка или семејство. Карта (59"x35")   има ласерски врежани граници на држави, држави на Канада и САД, имиња на ЗЕМЈИ, главни градови, најголеми РЕКИ и ЕЗЕРА. Сите имиња се на англиски јазик. Навистина има ЕКСТРЕМНО ПРЕЦИЗНА ОБРАБОТКА. Секое парче е рачно изработено, секој детал поминал на големо внимание при производството. Целата 3Д мапа на патување на ѕидот се состои од неколку дрвени делови кои можат да се поврзат со точност од милиметар. Тоа е како едноставна загатка. Картата е направена од повеќе слоеви дрво, кои се залепени рачно еден на друг. Поединечните делови се рачно обоени со специјална дамка од дрво во нијанси на ЦРНА, КАФЕНА, ЦРВЕНА и БЕЛА и се со дебелина од 6 до 18 мм.

Дрвената карта е изработена од повеќе слоеви дрво, кои се рачно обоени со специјална дамка од дрво во ЦРНА, КАФЕНА, ЦРВЕНА и БЕЛА боја.

Голема карта на светот

Инсталирањето воопшто не е тешко, се што можете да најдете директно во пакувањето. Не е неопходно да се користи никаков лепак. Со приложениот шаблон можете прецизно да ги поставите поединечните континенти, а со приложената двострана леплива лента можете лесно да ја нанесете на ѕидот. Така, не треба да користите лепило, бидејќи може да предизвика оштетување на ѕидот. Секој може да се справи со инсталацијата.

3D ѕидните карти може да се користат како стилски додаток во секој ентериер, а секако имаат и едукативен ефект, бидејќи ја имате целата карта на светот секогаш пред вашите очи и сите географски информации при рака.

3Д дрвена светска мапа која лесно може да се нанесе на ѕидот.

3Д дрвена светска мапа на ѕидот

Во дрвениот пакет со карти ќе најдете 1 дрвен компас, 2 дрвени чамци и 3 дрвени рамнини кои можете да ги залепите на ѕидот покрај мапата за да го истакнете впечатокот.

• Дрвената мапа е одличен подарок за вашата пријателка, девојка или семејство
• Одличен подарок за вашиот шеф, колеги или како додаток во канцеларијата
• Овие дрвени карти се изработени целосно рачно и се детално обработени
• Ефективен додаток во вашиот дом
• Подарок пакет на карта
Не содржи Антарктик

Големини на карти и бои на дрво кои можете да ги најдете во нашата понуда:

М - 100х60 см, 1-1,2 кг
L - 150x90 cm, 2,1-2,3 kg
XL - 200x120 cm, 3,6-4 kg
XXL - 300x175 cm, 5-7 kg

3Д дрвена мапа на ѕидот

Дебелина - 6 mm до 18 mm
Материјал - рачно изработен од дрво
Бојата на картата може малку да се разликува од бојата на сликата, бидејќи е направена од природно дрво

ИНСТАЛАЦИЈА

Лесно се инсталира за помалку од еден час бидејќи секое парче од картата има број кој одговара на шаблонот вклучен во приложеното упатство за инсталација.
Картата содржи специјална леплива лента која не ги уништува вашите ѕидови (но не се лепи на тапет).

Користете ги игличките за притискање - авиони или знамиња за да означите кое било место на картата.
(може да се нарача како додаток на картата)

дрвена карта на ѕидот + притисни иглички авионидрвена карта на ѕидот + притисни иглички знамиња

Содржина на пакетот:

1x 3D дрвена светска мапа со големина 150 cm x 90 cm (59“x35“) - расклопена на поединечни парчиња
1x Шаблон за правилно поставување на картата
1x Комплет двострана селотејп лента за монтирање на ѕид
1x Инструкции за инсталација

Дискусија за производот (1)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

YAS

Боја на мапата на светот

Здраво. Сум видел неколку модели со различни бои и не знам како да ги наведам нијансите што ги сакам во редоследот. Ви благодарам

Преведено од: es
0
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена