Дрвена светска карта на ѕид - LED осветлена 3D форма Бело-сива - 150 cm x 90 cm

Код: 66-025
53 878 ден Цена без ДДВ: 44 899 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Дрвена светска карта на ѕид - LED осветлена 3D форма Бело-сива - 150 cm x 90 cm. Уникатна 3D светлечка дрвена ѕидна карта на акрилна основа.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Дрвена светска карта на ѕид - LED осветлена 3D форма Бело-сива - 150 cm x 90 cm. Уникатна 3D светлечка дрвена ѕидна карта на акрилна основа, бидејќи на сликата има ласерски врежани државни граници, имиња на држави и главни градови, и има ЕКСТРЕМНО ПРЕЦИЗНА ОБРАБОТКА. Ова е квалитетно и многу убаво дизајнерско парче , кое не треба да недостасува во стилски дом, канцеларија, изложбен салон итн . Секое парче е рачно изработено , секој детаљ има поминато големо внимание при производството. Целата 3Д мапа за патување се состои од неколку дрвени делови кои можат прецизно да се поврзат со точност од милиметар. Тоа е како едноставна загатка.  

Овој тип на мапа е со позадинско осветлување, што само додава вредност на неговиот дизајн и квалитетниот изглед. Инсталирањето воопшто не е тешко, се што ви треба ќе најдете директно во пакувањето. Картата е прикачена на акрилик и мора да се пробие во ѕидот - но речиси секој може да се справи со инсталацијата. 3D ѕидните карти може да се користат како стилски додаток во секој ентериер, а секако имаат и едукативен ефект, бидејќи ја имате целата карта на светот секогаш пред вашите очи и сите географски информации при рака.

Светската карта со LED осветлување може да се користи и како стилски осветлен ѕиден додаток благодарение на неговото RGB позадинско осветлување.

Можете да менувате која било боја на позадинското осветлување преку далечинскиот управувач

Дрвена светска мапа - лед блескав

Во пакувањето на дрвената карта ќе најдете и 1 дрвен компас, 2 дрвени чамци и 3 дрвени авиони , кои можете да ги залепите на дрвената карта како одлична ревитализација.

• Дрвената мапа е одличен подарок за вашата пријателка, девојка или семејство
• Одличен подарок за вашиот шеф, колеги или како додаток во канцеларијата
• Овие дрвени карти се направени целосно рачно и се обработени до детали
• Ефективен додаток и во вашиот дом
• Подарок пакет на карта

Квалитетното гравирање на имињата на мапата е надополнето со дизајн позадинско осветлување.

3D LED дрвена мапа на ѕидотДрвена карта во боја RGB на ѕид

 

Тип на карта:

ОСНОВНА: LED карта со имиња на држави, главни градови на држави + држави на САД, Канада, Австралија. Најголемите езера, реки и градови во светот + Најголемите градови

Големини на карти и бои на дрво кои можете да ги најдете во нашата понуда:

L - 150x90 cm
XL - 200x120 cm
XXL - 300x175 cm

Дрвена светска мапа со позадинско светло со led на ѕид

Дебелина на дрво - 6 мм
Материјал - рачно изработен од дрво
Бојата на картата може малку да се разликува од бојата на сликата, бидејќи е направена од природно дрво

ИНСТАЛАЦИЈА

Лесно се инсталира за помалку од еден час бидејќи секое парче од картата има број кој одговара на шаблонот вклучен во приложеното упатство за инсталација.
Картата е прикачена на акрилик и се поставува на ѕид со дупчење (освен помалите делови од картата, кои се залепени и не се осветлени)

 

Користете ги игличките за притискање - авиони или знамиња за да означите кое било место на картата.
(може да се нарача како додаток на картата)

Дрвена светска мапа - авиони со игличкиДрвена карта на светот - знамиња со иглички за туркање
  

Содржина на пакетот:

1x Дрвена светска мапа со led позадинско осветлување, големина L - 150 cm x 90 cm (59”x35”) - расклопена на поединечни парчиња
1x LED лента со адаптер и LED извор
1x Далечински управувач за промена на бојата на задното осветлување
1x Шаблон за правилно поставување на картата
1x Поставете за инсталирање на картата на ѕидот
1x Инструкции за инсталација

Дискусија за производот (1)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Iva

Светска мапа

Која е цената во XL? и XXL?
И јас исто така сакам да знам дали го имаат на шпански?
Ви благодарам

Преведено од: es
0
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена