Дрвена карта на декорација на ѕидови - дабова боја 100 cm x 60 cm​

Код: 66-005
11 718 ден Цена без ДДВ: 9 765 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Дрвена карта на декорација на ѕидови - дабова боја 100 cm x 60 cm. Оваа ѕидна дрвена карта како слика со димензии 100 cm x 60 cm.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Дрвена карта на декорација на ѕидови - дабова боја 100 cm x 60 cm. Оваа ѕидна дрвена карта како слика со димензии 100 cm x 60 cm   (39"x24") има ласерски врежани граници на држави, имиња на држави и има ЕКСТРЕМНО ПРЕЦИЗНА ОБРАБОТКА. Секое парче е рачно обработено, секој детал поминал на големо внимание при производството. Целата карта за патување се состои од неколку дрвени делови кои може да се поврзе со точност од милиметар.Тоа е како едноставна загатка.

Инсталирањето воопшто не е тешко, се што можете да најдете директно во пакувањето. Не е неопходно да се користи никаков лепак. Со приложениот шаблон можете прецизно да ги поставите поединечните континенти, а со приложената двострана леплива лента можете лесно да ја нанесете на ѕидот. Така, не треба да користите лепило, бидејќи може да предизвика оштетување на ѕидот. Секој може да се справи со инсталацијата.

3D ѕидните карти може да се користат како стилски додаток во секој ентериер, а секако имаат и едукативен ефект, бидејќи ја имате целата карта на светот секогаш пред вашите очи и сите географски информации при рака.

Дрвена мапа на светот која лесно може да се нанесе на ѕидот.

Дрвена светска мапа дабова боја

Во дрвениот пакет со карти ќе најдете 1 дрвен компас, 2 дрвени чамци и 3 дрвени рамнини кои можете да ги залепите на ѕидот покрај мапата за да го истакнете впечатокот.

• Дрвената мапа е одличен подарок за вашата пријателка, девојка или семејство
• Одличен подарок за вашиот шеф, колеги или како додаток во канцеларијата
• Овие дрвени карти се изработени целосно рачно и се детално обработени
• Ефективен додаток во вашиот дом
• Подарок пакет на карта

Ласерски врежани национални граници и имиња на држави

Дрвена светска мапа во боја даб - континенти

Тип на карта:

Карта со имиња на држави и гранични линии + имињата на државите на САД, Канада и Австралија

Големини на карти и бои на дрво кои можете да ги најдете во нашата понуда:

М - 100х60 см, 1-1,2 кг
L - 150x90 cm, 2,1-2,3 kg
XL - 200x120 cm, 3,6-4 kg
XXL - 300x175 cm, 5-7 kg

Дрвена светска мапа боја на даб

Дебелина - 6 мм
Материјал - рачно изработен од дрво
Бојата на картата може малку да се разликува од бојата на сликата, бидејќи е направена од природно дрво

ИНСТАЛАЦИЈА

Лесно се инсталира за помалку од еден час бидејќи секое парче од картата има број кој одговара на шаблонот вклучен во приложеното упатство за инсталација.
Картата содржи специјална леплива лента која не ги уништува вашите ѕидови (но не се лепи за тапетите).

Користете ги игличките за притискање - авиони или знамиња за да означите кое било место на картата.
(може да се нарача како додаток на картата)

дрвен даб боја светска мапа притисни иглички авионидрвени даб боја мапата на светот притисни иглички знамиња

Содржина на пакетот:

1x Дрвена светска мапа со големина 100 cm x 60 cm (39”x24”) - расклопена на поединечни парчиња
1x Шаблон за правилно поставување на картата
1x Комплет двострана селотејп лента за монтирање на ѕид
1x Инструкции за инсталација

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена