LANGIE S2 - гласовен преведувач со електронски речник (преведи 53 јазици) + поддршка за 3G SIM

Код: 70-004
24 738 ден 18 538 ден Цена без ДДВ: 15 449 ден
Распродажбата завршува 19. 5. 2024, 23:59 или додека траат залихите.
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

LANGIE S2 - гласовен преведувач ✅ со електронски речник (преведи 53 јазици) + поддршка за 3G SIM - купувајте онлајн за поволна цена.

Заштита на купувачот

 • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
 • Гаранција за производите - 24 месеци
 • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

LANGIE S2 - гласовен преведувач со електронски речник (преведи 53 јазици) + поддршка за 3G SIM - купувајте онлајн за добра цена. LANGIE доаѓа во нова верзија S2 , која има голем број подобрувања во однос на неговиот претходник, LT-52. Прво и основно, тој повеќе не е само компајлер, туку целосно опремен туристички водич . Најважната разлика е поддршката на 3G SIM картичката - LANGIE GLOBAL SIM, со која можете да комуницирате во 160 земји во светот.

Двонасочен гласовен превод со директен гласовен превод, благодарение на што повеќе нема да ви биде проблем да ги разбирате луѓето додека патувате низ светот. Дали сакате да патувате и да откривате нови места? Дали треба да преведувате јазик? Сигурно се сеќавате на непријатните ситуации кои се случија поради јазичната бариера. Не повеќе! Дигиталниот гласовен преведувач LANGIE, кој содржи до 53 неверојатни јазици, ќе ви ја олесни комуникацијата во странство. Траењето на батеријата, кое е до 5 дена во режим на подготвеност, секако ќе биде интересно. Практичен пренослив преведувач кој можете да го користите каде и да одите. LANGIE - преведувач со активиран глас во реално време за секојдневна употреба. Идеален за преводи во живо додека патувате или работите во странство со овој инстант аудио преведувач.

Најдобриот преведувач за зборување и говор нуди LANGIE S2

Функции на преведувач langie s2

Користете го преводот во 160 земји низ светот преку LANGIE GLOBAL SIM

гласовен преведувач LANGIE 3G SIM поддршка
Ако немате достапна WiFi мрежа, можете да користите 3G n мрежа за да се поврзете на интернет. Користење на Langie Global SIM-картичка, која по купувањето вклучува првични кредити од 10 американски долари (околу 50 MB , што можете да го користите за повеќе од 500 преводи - во просек 7 секунди по фраза) во повеќе од 160 земји во светот. Целосната листа на земји ТУКА .
Валидноста на LANGIE GLOBAL SIM картичката не е временски ограничена и истекува само доколку SIM картичката не се користи повеќе од 2 години. Откако ќе се искористат припејд податоците, можете да ја надополните SIM картичката директно преку веб-локацијата
www.langieglobalsim.com откако ќе го внесете телефонскиот број и ќе го изберете начинот на наплата.

Преведувачот LANGIE S2 исто така нуди можност за креирање на пристапна точка на LANGIE GLOBAL SIM картичка - 3G HOT SPOT. Ако сакате да креирате и споделувате пристапна точка Hotspot Langie со други уреди (како мобилен или таблет) и да користите интернет податоци низ целиот свет, пожелно е да изберете временски ограничен пакет податоци за Интернет со поголем обем на податоци (на пример 1GB - 5GB). Доколку користите SIM-картичка само за онлајн превод преку LANGIE, која троши само мала количина на податоци, доволно е да го надополните кредитот за (10 USD - 100 USD, што е околу 50MB - 500MB податоци) и овие податоци се не се временски ограничени, така што можете да ги користите 1-2 години (без ограничен рок на траење).

Сега можете да вметнете која било SIM картичка во LANGIE, но не треба да вметнувате ниту една SIM картичка ако не сакате. Само поврзете се на достапна WiFi мрежа и преводот LANGIE работи како што треба.

Langie исто така ја наоѓа својата употреба кога работи во странство.

Доколку не зборувате течно со странскиот јазик на земјата во која ќе работите, LANGIE е одлично решение за вас. Дали за жени на работни места за нега во странство или за мажи на различни градежни работи.

џебен преведувач langie s2говорен преведувач langie s2

LANGIE - Дигитален преведувач што можете да го купите овде
Нема дополнителни трошоци за ажурирања или други скриени трошоци. Нема потреба да регистрирате лични податоци или да инсталирате апликација на мобилен телефон.

Електронскиот говорен преведувач LANGIE ќе ви отвори нови можности насекаде во светот! Наменет е за сите , без разлика дали се деца или постари луѓе , кои ќе го ценат лесното користење на преведувачот. Гласовен преведувач , кој ќе биде со вас каде и да одите. Лесно може да преведува долги реченици (не само кратки фрази). Онлајн и офлајн преведувачот LANGIE е на нашите залихи директно на продажба - цена која е повеќе од соодветна за неговата употреба.

Langie s2 електронски преведувач

Вистинската употреба на LANGIE за превод во пракса можете да ја видите на овие видеа од Украина и Лондон:

Можете да видите повеќе видеа директно на каналот LANGIE на YouTube ТУКА : Ланги канал на YouTube

Овој револуционерен уред служи и како мултимедијален плеер за видеа, слики или како групен преведувач (можете да спарите повеќе LANGIE преведувачи) - особено погоден за повеќе странски делегации. Друга опција за вас ќе биде можноста за учење странски јазик - софистициран софтвер за учење. Така, на располагање го имате и речникот за превод на 53 јазици (не само англиски речник) и можете да преведувате реченици или други текстови онлајн/офлајн.

Официјална веб-страница за повеќе информации за електронскиот гласовен преведувач LANGIE - www.langie.eu

Официјална веб-страница на гласовен преведувач на ланги

Ова е РЕВОЛУЦИЈА во КОМУНИКАЦИЈАТА !!!
НАЈДОБРИОТ СВЕТСКИ ГЛАСОВ ПРЕведувач

Langie Translator поддржува онлајн и офлајн превод со неверојатна ТОЧНОСТ!

говорен преведувач langie s2 нов

Како всушност функционира?

Работи на многу едноставен и интуитивен принцип . Само држете го копчето на допир на уредот додека кажувате зборови, потоа отпуштете го и уредот веднаш ги преведува бараните реченици.

Langie е опремен со вграден LCD екран на допир од 1" и двоен систем на висококвалитетни звучници и микрофони. Еден микрофон и звучник се наоѓаат на предната страна на уредот, преку кои можете да ја изговарате пораката на вашиот јазик и лице покрај вас (странец) веднаш ќе го слушне преводот на неговиот јазик, а за возврат, странец може да го каже одговорот на неговиот јазик, преку микрофонот и звучникот на задната страна на уредот, а вие ќе слушнете веднаш преводот на вашиот јазик.

ланги преведувачки работи

Ако сакате да преведете текст или зборови на друг јазик, едноставно притиснете и задржете го синото копче за микрофон и отпуштете го откако ќе заврши изговорената порака (текст). Во рок од 1-2 секунди, преведувачот ја преведува вашата порака во форма на текст прикажан на екранот, а оваа порака ќе биде достапна и во аудио форма (овој јазик мора да биде поддржан). Ако сакате да го преведете она што ви го кажува другото лице, едноставно притиснете и задржете го жолтото копче за микрофон и пуштете го повторно кога ќе заврши пораката. Целиот процес е неверојатно едноставен.
како работи преведувачот на ланги

Многу практична е и функцијата на преведувачот на GROUP и секако ќе најде примена во разни странски делегации.

Доволно е да го спарите вашиот уред со 2 или повеќе корисници на LANGIE онлајн преку WiFi, така што водичот или преведувачот може да разговара со повеќе луѓе ширум светот во исто време. Оваа функција поддржува и создавање на група, каде што повеќе луѓе кои зборуваат различни јазици ќе можат да комуницираат меѓу себе и секој од нив може да биде во различна земја. На еден уред може да се создадат неколку независни групи.

Дали ви треба на пример, англиско-германски преведувач? Нема проблем! Овој преведувач на текстови и реченици лесно ќе управува со него. Џебниот преведувач може да го препознае вашиот глас и потоа да го преведе во реално време на голем број јазици, што го прави одлична јазична алатка за патување, самообразование, купување или бизнис. Веднаш ги преведува вашите зборови и затоа прави да се чувствувате како директно да комуницирате со друга личност. Благодарение на практичниот мини дизајн, многу е лесен за носење , можете да го ставите во џеб, чанти итн.

гласовен преведувач LANGIE S2зборувајќи преведувач langie s2

Овде можете да ја видите табелата со поддржани јазици за преведувачи LANGIE.

Не сите јазици имаат достапен говорен гласовен превод, но повеќето јазици го вклучуваат преводот на говорен текст
(сите јазици преведуваат фрази во текстуална форма на LCD екранот).

поддржани LANGIE јазици

Целосна листа на јазици:

Африкански, арапски, бенгалски, бугарски, камбоџански, кантонски, кинески, хрватски, чешки, дански, холандски, англиски, филипински, фински, француски, германски, грчки, хебрејски, хинди, унгарски, индонезиски, исландски, италијански, јапонски, јавански, корејски, лаошки, латвиски, литвански, малезиски, малајски, непалски, норвешки, персиски, полски, португалски, романски, руски, српски, синхалски, словачки, словенечки, шпански, сундски, свахили, шведски, тамилски, телугу, тајландски, турски, виетнамски, украински, урду

Џебниот преведувач во офлајн режим без интернет конекција нуди:

Мултимедијална поддршка - галерија со слики, дигитален диктафон, видео и музички плеер.
Едукативна функција - содржи гласовно и сликовно образование за основни јазици. Така можете да го научите јазикот каде и да одите.
Аудио засилувач - ги снима и потоа ги зајакнува вашите изговорени зборови, многу помага во комуникацијата со луѓе кои имаат полош слух.

карактеристики langie s2

Ако спарите џебен преведувач со онлајн Wi-Fi, ќе добиете неколку интересни карактеристики:

Гласовно пребарување на слики - Го препознава вашиот глас и потоа ја бара саканата работа во форма на слика.
Групен преведувач - Придружете се на групен разговор со луѓе на различни јазици.
Преводот од домашен јазик на други светски јазици, бара онлајн поврзување.

Преглед на онлајн превод на ланги Гласовен преведувач на 53 јазици
Го препознава вашиот глас и потоа го преведува на голем број јазици. За подобро препознавање на зборовите, потребна е WiFi интернет конекција.
ланги гласовно пребарување за слики Гласовно пребарување за слики
Го препознава вашиот глас и потоа ја бара сликата што ја сакате. Потребна е WiFi интернет конекција.
групен преведувач - преведувач Групен преведувач
Онлајн поврзувањето овозможува групни разговори со луѓе на различни јазици. Потребна е WiFi интернет конекција.
офлајн ланги превод Преведувач на зборови без онлајн врска
Го препознава вашиот глас и може да преведува кратки фрази или едноставни зборови врз основа на вградениот алгоритам што се користи за разбирливи преводи. Поддржува само 13 светски јазици.
учење јазик ланџи Опција за самостојно учење без онлајн врска
Со вграден софтвер, можете многу брзо и ефикасно да го научите избраниот светски јазик.

Карактеристики:

Плус Инстант превод на 53 јазици
Плус Чувствителен микрофон со препознавање глас
Плус Дигитален диктафон
Плус Музички и видео плеер
Плус Превод преку Интернет/Офлајн
Плус Траење на батеријата: 5 дена во мирување/5 часа континуирано работење

онлајн преведувач langie s2најдобар преведувач електронски ланги с2

Кои се предностите на рачниот преведувач LANGIE во споредба со класичниот преведувач преку апликацијата на вашиот телефон?

 1. Преведувачот LANGIE е професионален уред за преведување, хардверскиот и софтверскиот систем е дизајниран и произведен директно за превод на говор. Тоа не е телефон дизајниран за повеќе намени.
 2. Има технологија за употреба во бучна средина ( намалување на шум на говор при преведување ), класичната апликација за превод има проблем со неа.
 3. Многу едноставен и лесен за употреба . Дури и за лица кои не се технички квалификувани.
 4. Користејќи го највисокиот квалитет на преведувачките услуги и интегрирајќи ги главните системи за препознавање превод во светот, механизмот на системот за учење на LANGIE е речиси на исто ниво како и луѓето. Неговиот систем за препознавање јазици е хибриден , заснован на акустично моделирање на невронска мрежа и јазично моделирање.
 5. Користи напредна услуга за превод, прецизноста на преводот е многу повисока од класичните бесплатни апликации за преведување во телефонот.
 6. LANGIE користи свои преведувачки сервери на многу места во светот, услугата за преведување е стабилна и брза.
 7. Тоа е самостоен производ кој не е поврзан за употреба со мобилен телефон или апликација во телефонот, не складира и не бара никакви лични податоци во споредба со користењето на мобилната апликација преку телефон.
 8. LANGIE има и многу други карактеристики , како што се учење, групен преведувач итн .
 9. Во многу случаи, употребата на мобилен телефон е сосема лична . Лицето со кое се обидувате да комуницирате не е запознаено со вашиот телефон и по одредено време веројатно ќе треба да го вратите телефонот кај вас за да го отклучите екранот. Мобилниот е за еден корисник , а не за повеќе корисници. Користењето на мобилен телефон за овие двонасочни преводи го прави прилично непријатно.
 10. LANGIE не бара никакви скриени надоместоци за користење на преведувачки услуги.
И, исто така, ќе ги цените овие придобивки:
притиснете ланџи
Само 1 секунда и LANGIE
ќе преведе што сакаш
апликација за превод на мобилен телефон
Повеќе од 10 секунди
пред да започнете со превод
Употреба на ланги
Директен аудио превод
токму на другата личност

превод на текст на паметен телефон
Нема директно
превод на звук
на другата личност

Ленџи ја држи батеријата
Траењето на батеријата на LANGIE е до 5 дена

батеријаа вид мобил
Траење на батеријата на паметниот телефон обично во рок од 1 ден

Зошто е подобро да имате ОНЛАЈН врска отколку ОФЛАЈН превод кога користите LANGIE?​

Секако, треба да сфатите дека секој OFFLINE режим на превод на сите преведувачи содржи само ограничен речник (само основен) и дека преводот е често неточен или неразбирлив. ONLINE режимот по поврзувањето со WiFi мрежата обезбедува постојано ажурирање и корекција на преводот , базата на податоци е неколку пати поголема од офлајн преводот така што имате гаранција дека преводот ќе биде што е можно попрецизен и ќе можете да комуницирате без никакви тешкотија. За поврзување со WiFi, препорачуваме да креирате мобилна Wi-Fi пристапна точка HOT SPOT директно од вашиот мобилен телефон (која секогаш ќе ја имате при рака) или да користите LANGIE GLOBAL 3G SIM-картичка.

Во рамките на Европската унија, можете да користите мобилни податоци бесплатно (како дел од вашиот припејд пакет во вашата земја). Доколку патувате во земји надвор од ЕУ, ви препорачуваме да користите LANGIE GLOBAL 3G SIM-картичка, која можете да ја купите кај нас. Така, сè уште ќе имате активна интернет конекција, ќе можете да пребарувате на Интернет преку вашиот мобилен телефон каде и да се движите и преведувачот LANGIE ќе работи најдобро што може :)

Може ли Ланги навистина сигурно да преведува?

LANGIE е напреден ИТ производ од најновата генерација . Со цел да се постигнат најдобри резултати во преводот, тој работи со 7 онлајн пребарувачи. Производителот има повеќе од 20 години искуство на пазарот на образование и превод на различни светски јазици. LANGIE постојано ја проширува и ажурира својата база на податоци OTA директно на вашиот уред за да ја обезбеди најефективната џебна алатка за превод на други јазици во денешно време.

вистинска употреба на преведувач на ланџи

Спецификации:

Тип: LANGIE S2
Процесор: ARM Cortex 1,3 GHz QUAD-core
Меморија: 16 GB
LCD: 1,08" екран на допир (27,5 мм)
3G: WCDMA
Батерија: 3,7V/2000mAH
WiFi 802.11b/g/n
Bluetooth: 4.0
Micro SD-картичка: Поддржува до 32GB
USB: Micro USB 2.0
Влез за слушалки - Приклучок за приклучок 3,5 mm
USB адаптер: Влез 100V - 240V
USB адаптер: излез 5V DC 1500mA
Димензии: 48мм x 148мм x 17мм
Тежина: 125 g

Содржина на пакетот LANGIE:

1x LANGIE S2 преведувач на глас
1x USB полнач
1x USB кабел
1x слушалки
1x Заштитна футрола
1x игла за земање на SIM-картичка
1x Гумено пенкало
1x канап

ПРИРАЧНИК (упатство за употреба) на англиски за преземање ТУКА : pdf икона
LANGIE SIM (упатство за употреба LANGIE GLOBAL SIM картичка) ТУКА : pdf икона
Промо каталог на LANGIE – Функциите ТУКА : pdf икона

преведувач langie s2 пакет вклучува

Дискусија за производот (3)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

سعی

Прашање

Објаснете како да го користите

Преведено од: fa
0
Mar

LANGIE S2 - гласовен преведувач со електронски речник (преведи 53 јазици) + поддршка за 3G SIM

Marika Češková одговори

Дали може да се преведе и на чешки јазик?

Преведено од: cs
Cool Mania

LANGIE S2 - гласовен преведувач со електронски речник (преведи 53 јазици) + поддршка за 3G SIM

Да

Преведено од: sk
Dan

LANGIE S2 - гласовен преведувач со електронски речник (преведи 53 јазици) + поддршка за 3G SIM

Danihlík František одговори

Здраво, дали може да се користи и без Wi-Fi?

Преведено од: cs
Tom

LANGIE S2 - гласовен преведувач со електронски речник (преведи 53 јазици) + поддршка за 3G SIM

Добар ден,
се додека ставите картичка за податоци во неа, да. Офлајн преводот е многу ограничен

Преведено од: cs
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (8)

99%
100%
Peter

Практичен производ

Прилично точен превод
Многу други карактеристики
Се вклопува во раката
Траење на батеријата

Го препорачувам на секој патник

Преведено од: sk