Гласовен преведувач преку Bluetooth слушалки - Timekettle WT2 Edge

Код: 70-022
19 778 ден 17 298 ден Цена без ДДВ: 14 415 ден
на залиха Производите се на залиха, спремни за испраќање.
Да! Испраќаме до US
Cards
+

Гласовниот преведувач со блутут Timekettle WT2 Edge е апсолутно уникатен преведувач за двонасочен гласовен превод во реално време во светот, кој можете да го купите во нашата е-продавница.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Гласовниот преведувач на гласовни блутут Timekettle WT2 Edge е апсолутно уникатен преведувач за двонасочен гласовен превод во реално време во светот, кој можете да го купите за продажба во нашата е-продавница. Безжични слушалки со интелигентен преведувач што ја револуционизира комуникацијата без оглед на јазичните бариери . Тој е првиот светски преведувач што зборува со вештачка интелигенција за удобно превод во реално време директно преку слушалки, односно без потреба од превод директно преку вашиот паметен телефон.

преведувач на блутут јазик

Овој најдобар онлајн преведувач на говор комбинира најсовремен гласовен алгоритам и технологија за машинско преведување. ги редефинира преведувачите со значителен и иновативен начин, носејќи нови можности за своите корисници и компании на пазарот. Електронски преведувач на реченици и текстови кој ќе ви го промени погледот на комуникацијата и патувањето во светот, без разлика што треба да преведете. Нема да биде потребен поскап јазичен преведувач или преведувач на Google.

Преведувачот поддржува превод до 40 јазици (вклучувајќи различни 93 акценти)

Список на поддржани јазици за превод:

Арапски, англиски, бугарски, кинески, чешки, дански, фински, француски, грчки, хебрејски, хинди, холандски, хрватски, унгарски, индонезиски, јапонски, кантонски (хонкконг), каталонски, корејски, малајски, германски, норвешки, полски, Португалски, романски, руски, шпански, словачки, словенечки, шведски, италијански, тамилски, телугу (Индија), тајландски, турски, виетнамски итн.

На англиски можете да изберете до 13 различни акценти како што се (САД, Австралија, Канада, ОК друго..) Исто така на шпански можете да изберете до 20 различни акценти (Шпанија, САД, Доминиканска Република, Мексико, Венецуела и други.. ) исто така на арапски имате избор до 15 различни акценти како што се (Обединети Арапски Емирати, Египет, Израел, Мароко и други..) Така и англиски-шпански или германски-шпански преведувач на реченици и текстови (глас) .

јазичен преведувач

WT2 Edge користи 15 сервери ширум светот за ултра брз превод

временско котел wt2 раб

Во споредба со претходниот модел WT2 Plus, новиот WT2 Edge е 33% помал и 46% полесен

преведувач на јазик на timekettle

Начинот на користење на преведувачот WT2 Edge е прилично едноставен, само преземете ја слободно достапната апликација „timekettle“ (iOS, Android) на вашиот мобилен телефон, спарете се со слушалките преку Bluetooth конекција (мин. Bluetooth верзија 4.2 и понова), потоа и двете лицата ја ставаат слушалката до увото и можат веднаш да комуницираат. Принципот на комуникација е дека вие зборувате на вашиот јазик, а другата личност го слуша преводот во слушалката на поставениот јазик. Затоа, вистинската комуникација лице в лице повеќе нема да биде проблем. Револуционерниот преведувач ќе ја најде својата употреба при патувања, службени патувања, посета на меѓународни продавници или хотели и во многу други прилики кога комуникацијата е пречка.

слух помошник преведувач

Претставете се пред светот!

Кога патувате во странство, нема ништо полошо од тоа да бидете заглавени на непозната локација без можност за ефективна комуникација. Со WT2 Edge, никогаш нема да бидете во таква ситуација бидејќи обезбедува природна комуникација во реално време без употреба на раце. Уживајте во локалната култура додека патувате, отворено изразете се и создадете позначајни врски со луѓето што ги среќавате.

гласовен преведувач wt2 edge

Инстант активирање - преведувач подготвен за употреба во секое време

WT2 Edge е единствен по својата технологија за обработка на сигналот, која се разликува од другите конкуренти на пазарот. За комуникација, не е потребно да го активирате телефонот или друго лице не треба да ја преземе паметната апликација. Сè што ви треба за комуникација е и двајцата да ја ставите безжичната слушалка во уво, а WT2 ќе се погрижи за удобен превод.

временско котел wt2 раб

Интелигентен алгоритам ON-THE-GO

Главниот алгоритам овозможува комуникација дури и во најбучната надворешна средина. Со автоматско откривање глас и преземање сигнал, WT2 обезбедува апсолутна комуникација без раце на различни јазици . Комуникацијата во странство ќе ви биде лесна, без разлика на јазичните бариери.

Помошник за слух wt2 timekettle

Двојно намалување на шумот - секој збор се брои!

Врз основа на алгоритми и намалување на шумот овозможува WT2 Edge да има до 95% прецизност во преводот , што го прави вашиот разговор со странец сосема природно.

јазичен преведувач

Повеќејазична поддршка со глобализацијата

WT2 Edge моментално поддржува 40 јазици и 93 дијалекти , кои ќе бидат додадени и ажурирани во иднина.

Поддршка за јазичен раб на WT2

Долго траење на батеријата - подолго отколку што ви треба!

WT2 Edge обезбедува до 5 часа траење на батеријата на едно полнење, повеќе од 12 часа траење на батеријата со футрола за полнење - Dock станица и до приближно 30 дена во режим на подготвеност.

преведувач во слушалки

Споредбена табела на преведувачи:

Споредбена табела на преведувачи:

Карактеристики:

Плус Одличен дизајн
Плус Траење на батеријата до 12 часа
Плус Автоматско поврзување
Плус Превод на 40 јазици и 93 акценти за секој јазик
Плус Компатибилен за iOS и Android
Плус 95% точност на преводот

Спецификации:

Производ: WT2 Edge преведувач
Производител: Timekettle
Боја: бела
Јазична поддршка: 40
Број на акценти: 93
Поддршка: Bluetooth 4.2 и повисоко (мобилна врска преку апликација)
Полнење на батеријата: литиум полимер/90 минути
Траење на батеријата до 12 часа/за 4 полнења од приклучокот за напојување
Континуиран превод: 3 часа
Системска поддршка: iOS 11.0 / Android 7.0 и понова верзија

Пакетот содржи:

2x Bluetooth слушалки
1x приклучна станица за полнење
1x USB кабел за напојување
2x кука за уши
2x Резервни чепчиња за уши
1x Упатство за употреба

wt2 раб

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (6)

99%
100%
IOANNIS KOLIATSAS

Timkettle WT 2 Edge

Многу добар избор. Совршен превод и многу точен. Имаат многу добар звук. Исто така многу ми се допаѓа што што и да преведува на слушалката пишува и на телефонот и го зачувува.
Нема грчки во офлајн преводот (офлајн).
Преведено од: el
95%
Nell

Слушалки m3

Пријатно сум изненаден од функцијата на овие слушалки и одличниот звук за слушање музика.
Ми се допаѓа што преведуваат на телефон и зачувуваат белешки од она што го учиш на семинарот, потоа можеш да се вратиш на него подоцна.
Откако ги вклучија слушалките, тие играа одлично по неколку десетици минути одеднаш, но дури и кога беа наполнети речиси целосно, не знам зошто неколку пати по ред се исклучуваа од bloothe и сакаа да ги вратат. кутијата и пак извади ги, не најдов причина.
Штета е што чешкиот не е достапен во офлајн режим

Ја препорачувам на оние кои размислуваат за слушалки за музика а притоа се лоши како мене кога се во прашање јазиците, ќе имате придружник за се што ви треба 🙏

Преведено од: cs