Twinkly Squares - LED програмабилен квадрат 6x (20x20cm) -  RGB + BT + Wi-Fi

Код: 78-084
14 818 ден 9 858 ден Цена без ДДВ: 8 215 ден
однапред нарачајте Испорака на производот околу 1-3 недели.
Да! Испраќаме до US
Cards
Bank
Crypto
+

Twinkly Squares - LED програмабилен квадрат 6x (20x20cm) 8x8=64 пиксели - Twinkly Squares RGB + BT + Wi-Fi со контрола на APP.

Заштита на купувачот

  • Бесплатна замена на производи во рок од 30 дена
  • Гаранција за производите - 24 месеци
  • Гаранција за враќање на парите во рок од 14 дена

Опис на производот

Twinkly Squares - LED програмабилен квадрат 6x (20x20cm) 8x8=64 пиксели - Twinkly Squares RGB + BT + Wi-Fi со APP контрола. Овој револуционерен ЛЕД светлосен квадрат носи уникатна декорација за осветлување во нашите домови користејќи ја најмодерната технологија. Светлата се контролираат преку мобилна апликација која е компатибилна и со Android и со iOS. Овој пакет содржи контролер - Wi-Fi/Bluetooth конекција и контрола и 6 светлосни квадрати, секој со димензии 20x20cm. Има 64 LED светла 8x8 пиксели на некој квадрат. Прилагодливи RGB светла II. генерација на Twinkly Squares.

Дизајн LED светло квадрат на ѕидот во боја RGB - LED Twinkly Squares 6x 64 парчиња LED диоди

програмабилен квадрат - блескави квадрати 6 ЕЕЗ

Уредите меѓусебно комуницираат безжично користејќи Wi-Fi и Bluetooth . Можете да спарите и контролирате 10 уреди за осветлување на Twinkly одеднаш, или 4000 LED диоди , со истиот светлосен мотив и шема на прикажување. Можете да креирате свои неверојатни анимации кои ќе ја пополнат и разубават целата соба. Лентата е дизајнирана за внатрешна употреба - IP20 заштита .

LED светло украсни квадрати - TWINKLY SQARES (64 светла на еден квадрат)

Плоштади со LED светло - светли квадрати

Светлосната лента се состои од 64 парчиња LED светла погодни за секоја декорација. RGB диодата значи дека LED светлата можат да направат RGB светлосна сенка од 16 милиони бои . Можете да го прилагодите интензитетот на светлината и точната боја од скалата на боја. Ова специјално издание вклучува интеграција на паметни домови со Google Assistant и Amazon Alexa.

Прекрасна светлосна декорација - поставете ги вашите сопствени бои, анимации и теми на LED светилки заедно за повеќе LED уреди

осветлена декорација за стан - лед светлечки квадрат

Вашата декорација може да се креира од повеќе уреди и различни форми . Сакате да имате светлосен ланец на ѕидот, рамка во боја и LED светилка на прозорците и голема елка во средината на собата? Не е проблем! Создадете своја сопствена сцена и контролирајте ја одеднаш со заедничка тема за осветлување.

декорација на ѕидови - led светло квадрат

Софистицираната мобилна апликација го спојува вашиот паметен телефон со уредот и можете веднаш да го контролирате. Самата апликација го мапира распоредот на светлата и потоа можете лесно да поставите различна боја за секоја сијалица или група светилки посебно. Контролирањето е многу едноставно, брзо и интуитивно . Во апликацијата, можете да изберете од стандардните шеми, да преземате нови шеми од Интернет од онлајн галеријата или да креирате свои теми и да ги зачувате.

осветлен led паметен квадрат - на ѕидот

Универзален украс на LED светло контролиран преку мобилна апликација за Android и iOS

мобилна апликација - twinkly

Можете исто така да го контролирате интензитетот на светлината, стапката на промена, бојата, нијансата, осветленоста, ротацијата, мешањето и многу повеќе. Функцијата тајмер ви овозможува да го поставите светлото автоматски да се вклучува и исклучува според временски распоред. Функцијата плејлиста ви овозможува да поставите различни типови на теми по хронолошки редослед и автоматски да ги менувате според поставките

twinkly апликацијаапликација за контрола на светлина преку мобилен телефонwifi led квадрат

Со опционалниот USB уред MUSIC DONGLE , вашата светлосна декорација ќе реагира на музиката што се слуша во просторијата, светлото ќе се промени и ќе се префрли на ритамот на музиката , според поставените параметри. Достапни се голем број шеми и теми за избор на „прикажување по музика“, кои можат да се уредуваат и да се постават за да одговараат на вашите потреби. Променливите светла во ритамот на музиката, додека графичкиот еквилајзер танцува веднаш на секоја забава. USB уред MUSIC е дополнителен производ, потребно е да го купите во нашата е-продавница.

twinkly музика - клуч за USB-уред

Карактеристики:

Плус 64 LED диоди на еден квадрат
Плус Контрола преку мобилна апликација
Плус Wi-Fi и Bluetooth конекција
Плус RGB светло - скала 16 мил. бои
Плус Универзална употреба
Плус 6 LED квадрати во пакувањето


Спецификација:

Модел: TWQ064STW-07-BEU
Број на диоди: 64 на еден квадрат
Трајност: IP20
Поврзување: Wi-Fi, Bluetooth
Димензии на осветлениот дел: 20x20cm
Тип на LED: RGB
Траење на сијалицата: над 30.000 часа


Содржина на пакетот:

6x LED светло квадратно со 64 диоди
1x Прирачник

Дискусија за производот (0)

Дали имате прашања за производот?
Прашајте во дискусија

Сè уште нема прашања
Одговорот за вашето прашање ќе го испратиме на оваа е-пошта.

Оценка на производот (0)

Сè уште нема оцена